میلاد جلیلی، موزیسین و فعال مدنی آذربایجانی، با تودیع وثیقه آزاد شد

میلاد جلیلی

روز سه‌شنبه ۱۰ بهمن ماه ۱۴۰۲، میلاد جلیلی، موزیسین و فعال مدنی آذربایجانی، با اتمام مراحل بازجویی و تفهیم اتهام با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی از زندان تبریز آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، میلاد جلیلی، موزیسین و فعال مدنی آذربایجانی، روز نهم بهمن ماه ۱۴۰۲ با تودیع قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی از زندان مرکزی تبریز آزاد شد.

اتهامات این هنرمند آذربایجانی در مراحل مقدماتی دادرسی «اقدام علیه امنیت ملی از طریق تحریک مردم به اغتشاشات و جنگ و کشتار مردم» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی از طریق اجرای موسیقی رپ سیاسی به نفع محکومین تجزیه طلب پان‌ترک» عنوان شده است.

جلسه رسیدگی به اتهامات این رپر تورک روز شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۲، در شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز برگزار و در پایان جلسه، آقای عبدی رئیس شعبه دوم دادگاه انقلاب با پذیرش اعتراض آقای محمدی وکیل میلاد جلیلی، قرار بازداشت این فعال مدنی را فک و اقدام به صدور قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی برای وی کرده بود.

میلاد جلیلی ۷ آذرماه سال جاری پس از اجرای آهنگ رپ در حمایت از فعالین بازداشتی حرکت ملی آذربایجان از سوی نیروهای پلیس فتا بازداشت و به زندان مرکزی شهر تبریز منتقل شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید