تداوم بازداشت و بی‌خبری از وحید بنی عامریان در بند ۲۰۹ زندان اوین

وحید بنی عامریان

وحید بنی عامریان، متهم سیاسی علیرغم گذشت بیش از ۴۹ روز از زمان دستگیری همچنان به صورت بلاتکلیف در بند ۲۰۹ زندان اوین به سر می برد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، وحید بنی عامریان، متهم سیاسی علیرغم گذشت بیش از ۴۹ روز از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین به سر می برد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این متهم سیاسی ضمن تایید این خبر گفت: “وحید از بیماریهای متعددی از جمله سندروم روده تحریک پذیر، ضعف سیستم ایمنی بدن و عفونت حاد در مجاری تنفسی رنج میبرد. او اوایل هفته جاری طی یک تماس تلفنی کوتاه با خانواده خود، از انتقالش به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین خبر داده و خواستار ارسال داروهایش شده است.”

به گفته این منبع، “پرونده آقای بنی عامریان در شعبه ۵ بازپرسی دادسرای اوین تحت بررسی است. او تنها یک تماس تلفنی با خانواده خود داشته و سپس از دسترسی به تلفن و ملاقات با خانواده منع شده است.”

وحید بنی عامریان در تاریخ یکم دی ماه سال جاری، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شد.

تا لحظه تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه آقای بنی عامریان اطلاعی کسب نشده است.

 

وحید بنی عامریان پیشتر در اردیبهشت‌ ماه ۱۳۹۷ توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شد. وی در دو پرونده جداگانه توسط دادگاه انقلاب تهران مجموعا به هجده سال حبس و تبعید محکوم شد. در نهایت وی در اسفند ماه سال گذشته به دنبال صدور بخشنامه عفو از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید