نسرین حسنی، روزنامه‌نگار، به یک سال حبس محکوم شد

نسرین حسنی

دادگاه تجدیدنظر حکم یک سال حبس نسرین حسنی، روزنامه‌نگار، را عینا تایید کرد، خانم حسنی پیش‌تر توسط دادگاه انقلاب بجنورد از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی از طریق بارگذاری عکس و فیلم و پست در فضای مجازی” به یک سال حبس محکوم شده بود.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، طی روزهای اخیر حکم یک سال حبس نسرین حسنی، روزنامه نگار محبوس در زندان بجنورد، توسط شعبه دوم دادگاه تجدیدنظر استان خراسان شمالی عینا تایید شد.

بر اساس این حکم که اخیرا، توسط شعبه دوم دادگاه تجدیدنظر استان خراسان شمالی به ریاست حسین قدرتی و مستشاری علی غلام پور هفت آسیا صادر و به خانم حسنی ابلاغ شده، وی به یک سال حبس محکوم شده است.

در آذرماه سال جاری، نسرین حسنی در مرحله بدوی توسط شعبه اول دادگاه انقلاب بجنورد به ریاست حبیب الله پیرگزی از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی از طریق بارگذاری عکس و فیلم و پست در فضای مجازی” به یک سال حبس محکوم شده بود.

روز یکشنبه پانزدهم بهمن ماه، خانم حسنی پس از مراجعه به شعبه دوم اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب بجنورد، جهت تحمل دوران محکومیت هفت ماه حبس خود بازداشت و به زندان بجنورد منتقل شد. این روزنامه نگار مورخ بیستم آبان ماه امسال، از پرونده خود توسط شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری دو شهرستان بجنورد از بابت اتهام نشر اکاذیب به هفت ماه حبس و از بابت عدم رعایت حجاب شرعی در معابر و انظار عمومی به یک میلیون تومان جزای نقدی محکوم شده بود.

نسرین حسنی، روزنامه نگار و مدیر مسئول هفته نامه سیاحت شرق در تاریخ دوازدهم شهریورماه امسال، در شعبه پنجم بازپرسی دادسرای بجنورد تفهیم اتهام شده و با تودیع وثیقه آزاد شد.

وی پیشتر در مهرماه سال گذشته، جریان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود. وی نهایتا چندی بعد آزاد شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید