آزادی موقت دینا قالیباف، روزنامه نگار با تودیع وثیقه از زندان اوین

دینا قالیباف

روز سه شنبه مورخ ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، دینا قالیباف، روزنامه نگار و دانشجوی دانشگاه بهشتی تهران با تودیع قرار از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، خانم قالیباف در تاریخ بیست و هفتم فروردین ماه روایت بازداشت چندساعته خشونت‌آمیز خود که به خاطر حجاب در یکی از ایستگاه های مترو تهران صورت گرفته بود را اطلاع رسانی کرد، اقدامی که پس از گذشت یک روز به بازداشت مجدد وی انجامید.

پس از پایان بازجویی و انتقال او به بند زنان زندان اوین، نرگس محمدی، فعال حقوق بشر محبوس در زندان اوین در یک پیام صوتی روایت خود از مشاهده دینا قالیباف را به عنوان “فردی با تن کبود و روایت‌گر آزار جنسی” منتشر کرد.

خانم قالیباف روز سوم اردیبهشت ماه تحت عنوان آزادی از بند خارج شده بود چند ساعت بعد مجدد به بند زنان این زندان بازگردانده شد.

مرکز رسانه قوه قضاییه ضمن ادعای اینکه تجاوز به دینا قالیباف کذب بوده، از تشکیل پرونده جدید علیه او در این رابطه خبر داد.

سرانجام پس از ممانعت های متعدد، این روزنامه نگار روز، سه شنبه با تودیع قرار از این زندان آزاد شد.

خانم قالیباف، روزنامه نگار، فعال دانشجویی و دانشجوی کارشناسی علوم سیاسی دانشگاه بهشتی است که سابقه همکاری با خبرگزاری هایی از جمله ایسنا و اقتصادآنلاین را در کارنامه خود دارد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید