پیاده روی دسته جمعی فرهنگیان در همبستگی با اعتصاب غذای محمود بهشتی لنگرودی + عکس

در پی اعتصاب غذای «محمود بهشتی لنگرودی» سخنگوی کانون صنفی معلمان ایران که در اعتراض به حکم ناعادلانه ۹ سال زندان خود، طی روز جاری جمعه ۲۰ آذر ماه همزمان با هفدمین روز اعتصاب غذای این فعال صنفی، جامعه ی فرهنگیان در بسیاری از شهرهای کشوردر حمایت از این فعال صنفی و دیگر معلمان زندانی در پیاده روی گسترده ای شرکت کردند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، پیش تر «محمود بهشتی لنگرودی»، سخنگوی پیشین کانون صنفی معلمان ایران، با انتشار نامه‌ای از اعلام اعتصاب غذای خود از ۵ آذرماه سال جاری در اعتراض به حکم ۹ سال زندان خود، خبر داد.
در قسمتی از نامه مربوطه با انتقاد از عدم رسیدگی مسوولان به خواسته های این زندانی محبوس در بند ۷ زندان اوین آمده است: “من ۲۵ سال از عمرم را صرف تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم کرده‌ام، بدیهی است که مسئولیت هر اتفاق ناخوشایندی که طی دوران اعتصاب غذا متوجه من شود به عهده کسانی است که ظلم مذکور را در حق من مرتکب شده و یا در برابر این داخواهی بی تفاوتی اختیار کرده اند.”
این سخنگوی پیشین کانون صنفی معلمان ایران اعلام کرده است، تا رسیدن به خواسته هایش به اعتصاب غذای خود ادامه خواهد داد.
«محمود بهشتی لنگرودی» چندی پیش در عصر روز یکشنبه ۱۹ مهر سال جاری با قرار وثیقه وموافقت دادستان تهران از سالن ۲ بند ۷ زندان اوین به مرخصی اعزام شد و در پی عدم تمدید مرخصی از سوی دادستانی تهران پس از گذشت هفت روز مرخصی کوتاه مجددا به زندان اوین بازگردانده شد.
این عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان ایران درصبح روز یکشنبه ۱۵ شهریورماه ۱۳۹۴ ، با مراجعه ماموران امنیتی در منزلش بازداشت شد.
ماموران با حکم شعبه دو بازپرسی اوین که مربوط به ۵ مردادماه ۱۳۹۴ اقدام به ورود و تفتیش منزل و ضبط برخی وسایل موجود در منزل وی را کرده بودند.
این در حالی است که این عضو ارشد کانون روز شنبه ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۴ در جلسه ای مشترک میان «کانون صنفی معلمان» و «نوبخت» معاون رییس جمهور حضور یافته و گزارشی از مشکلات صنفی معلمان را ارائه داده بود.
در تاریخ ۹شهریور ماه سال جاری نیز دو عضو دیگر «کانون صنفی معلمان»، «محمدرضا نیکنژاد» و «مهدی بهلولی» با حکم همین شعبه بازداشت و روانه زندان شدند. علاوه بر این سه نفر «علی اکبر باغانی»، «اسماعیل عبدی» و «رسول بداقی» از دیگر اعضای «کانون صنفی معلمان» نیز در زندان به سر می برند.
« محمود بهشتی لنگرودی»، پیش تر از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی «ابولقاسم صلواتی» به ۵ سال زندان محکوم شد.
نامبرده پیش از بازداشت اخیرش به قید وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی آزاد شده بوده است.
این عضو هیات مدیره کانون صنقی معلمان ایران پس از بازداشت اخیرش به بند ۲ الف سپاه واقع در زندان اوین منتقل و در روز دوشنبه ۳۰ شهریور ماه سال جاری به سالن ۲ بند ۷ این زندان منتقل شده است.
«محمود بهشتی لنگرودی» پیش تر نیزدر روز چهارشنبه ۸ مهر ماه ۱۳۹۴ دراعتراض به بازداشت خود دست به اعتصاب‌ غذای خشک زده بود و در پی دیدار با معاون دادستان و دادیار ناظر زندان و وعده های آنان درجهت پیگیری مطالبات نامبرده درروز سه شنبه ۱۴ مهر ماه به اعتصاب غذای خود پایان داده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید