بازخوانی پرونده یک اعدام + عکس

«فرشاد حقی» زندانی محبوس در بند ۱ زندان رجایی شهر کرج که متهم بوده است پس از مصرف مشروبات الکلی در مراسم عروسی، در یک نزاع دسته جمعی موجبات قتل یکی از دوستانش را به وجود آورده است در روز سه‌شنبه ۳ آذر ماه سال جاری در این زندان اعدام شد.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی به نقل از سازمان حقوق بشر ایران،  «فرشاد حقی» متهم بوده که در طی یک نزاع دست جمعی یکی از دوستانش که نسبت فامیلی نیز با وی داشته است را به قتل رسانده.
این دعوا در عروسی یکی از آشنایان قاتل و مقتول در مهر ماه ۱۳۸۵ روی داده بود.
یکی از نزدیکان «فرشاد حقی» که خواست نامش فاش نشود به سازمان حقوق بشر ایران گفته: «فرشاد و دوستش که با هم رفت و آمد خانوادگی هم داشتند به عروسی خواهر دوست مشترکشان دعوت می‌شوند و در مراسم عروسی مشروب مصرف می‌کنند. سپس در عروسی دعوایی گروهی پیش می‌اید و فرشاد و دوستش هرکدام جانب یکی از طرفین دعوا را می‌گیرند و با هم درگیر می‌شوند و همدیگر را با چاقو مجروح می‌کنند. متاسفانه دوست فرشاد که از بستگان دور پدری هم بودند ضربات کاری تری می‌خورد و قبل از رسیدن به بیمارستان فوت می‌کند. فرشاد هم فردای آن روز که خبر فوت دوستش را می‌شنود خود را به نیروی انتظامی معرفی می‌کند.»
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «فرشاد نزدیک ۱۰ سال در زندان ماند و شاکی پرونده که پدر مقتول بود تقاضای ۵ میلیارد تومان از بستگان فرشاد کرده بود. پولی که می‌دانست پرداخت آن در توان ایشان نیست. همه این‌ها درحالی است که فرشاد بار‌ها در دادگاه نیز گفته بود که من مست بودم و اصلا خاطرم نیست مقتول را من در دعوا زده‌ام یا خیر. وی حالت عادی نداشت و شک داشت که شاید ضربه به مقتول را کس دیگری وارد آورده باشد.»
این منبع همچنین افزود: «پنج ماه پس از بازداشت فرشاد خداوند یک دختر به وی داد که زمان اعدام فرشاد این دختر ۹ ساله شده بود. همسر فرشاد ۵ سال بعد از این اتفاق طلاق گرفت و دختر فرشاد اکنون با مادرش زندگی می‌کند. اکنون مسئله اعدام فرشاد روی روحیه وی تاثیر بدی داشته است و بسیار بی‌تابی می‌کند.»
گفتنی است، «فرشاد حقی» در طی مراحل دادرسی به دلیل مشکلات مالی از حق داشتن وکیل تعینی محروم بوده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید