محمود بهشتی لنگرودی آزاد شد

«محمود بهشتی لنگرودی» سخنگوی پیشین کانون صنفی معلمان و زندانی محبوس در بند ۸ زندان اوین پس گذشت ۲۲ روز اعتصاب غذا و  ترخیص از بیمارستان، آزاد شد.
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، این فعال صنفی پیش تر در اول اردیبهشت ماه سال جاری تا زمان توقف اجرای حکم ۱۴ سال زندان خود تا برگزاری دادگاه علنی و قانونی مطابق اصل ۱۶۸ قانون اساسی دست به اعتصاب غذا زده بود و از روز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ وارد اعتصاب غذای خشک (بدون آب و غذا) شده بود.
این سخنگوی پیشین کانون صنفی معلمان ایران پس از اعتصاب غذا در صبح روز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ از زندان اوین به بیمارستان منتقل گردید و تشخیص پزشکان خونریزی معده به علت اعتصاب غذا گزارش شد.
این فعال صنفی پیش تر نیز در بامداد روز پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ به علت افت فشار به بهداری زندان اوین منتقل و صبح روز بعد جمعه ۱۷ اردیبهشت ماه پس از تشخیص پزشک به بند عمومی منتقل گردید.
«محمود بهشتی لنگرودی» درصبح روز یکشنبه ۱۵ شهریورماه ۱۳۹۴ ، با مراجعه ماموران امنیتی در منزلش بازداشت شد.
ماموران با حکم شعبه دو بازپرسی اوین که مربوط به ۵ مردادماه ۱۳۹۴ بود، اقدام به ورود و تفتیش منزل و ضبط برخی وسایل موجود در منزل نامبرده را کرده بودند.
این در حالی است که این عضو ارشد کانون روز شنبه ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۴ در جلسه ای مشترک میان «کانون صنفی معلمان» و «نوبخت» معاون رییس جمهور حضور یافته و گزارشی از مشکلات صنفی معلمان را ارائه داده بود.
نامبرده بیش از دوسال گذشته از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی «ابولقاسم صلواتی» به زندان محکوم شد و حکم صادره در خرداد ماه ۱۳۹۲ به وی ابلاغ گردید.
«محمود بهشتی لنگرودی» در خصوص حکم صادره در صفحه فیسبوک خود نوشت ” “آقای صلواتی حکمم را به من ابلاغ کرد. چهارسال زندان به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، یک سال زندان به اتهام تبلیغ علیه نظام” با احتساب چهار سال حبس تعلیقی، جمعا می شود ۹ سال زندان، به همین راحتی.”

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید