انتقال تنبیهی بهنام ابراهیم زاده به بند دو زندان رجایی شهر کرج

«بهنام (اسعد) ابراهیم‌ زاده»، فعال کارگری محبوس در بند ۱۰ زندان رجایی‌ شهرکرج در پی اختلاف با یکی از زندانیان، روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه بدون جمع آوری وسایل شخصی خود، به صورت تنبیهی به بند ۲ این زندان معروف به « دارالقران» منتتقل شد.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، این زندانی سیاسی و فعال حقوق کودکان کار و خیابان که بیش از پنج سال در زندان به سر مى برد، ابتدا در خردادماه ۱۳۹۰بازداشت و به پنج سال حبس و پس از بازگشایى پرونده جدید و محاکمه در دى ماه ۱۳۹۳ به نه سال و نیم زندان مجدد محکوم شد.
در اواخر مرداد ماه ۱۳۹۴ «مهدی خدابخشی» دادیار پیشین ناظر بر زندان، پس از حضور در بند و سلول «بهنام ابراهیم زاده» یک صفحه کپی از حکم تائید شده این فعال کارگری را مبنی بر کاهش حکم وی به استناد ماده ۷۰۶ – ۷۰۲ – ۶۱۰ – ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی از نه سال و شش ماه حبس، به ۷ سال و ۱۰ ماه و ۱۵روز، به نامبرده ابلاغ کرد.
پیش تر این فعال کارگری پس از ابلاغ حکم جدید نه سال و نیم زندان مجدد در دى ماه ۱۳۹۳، در بند ٢٠٩ زندان اوین بازجویى و به زندان رجایی شهر منتقل و پس از انتقالش به قرنطینه با تصمیم مسوولین زندان به بند دارالقرآن منتقل شده بود.
 
در روز سه شنبه ۲۸ مهر ماه ۱۳۹۴ «سلیمانی» رئیس سازمان زندان های استان تهران به همراه هیئت همراه جهت بازدید از بند دارالقران زندان رجایی شهر دراین بند حاضر شدند.
«بهنام ابراهیم زاده» فعال کارگری به همراه دو زندانی سیاسی دیگر با نامهای «علیرضا فراهانی» و «ایرج حاتمی» از روند انتقال بیش از حد مواد مخدر در داخل زندان ازسوی پرسنل با نام «سلیمانی» رئیس سازمان زندان های استان تهران اعتراض کرده و خواهان رسیدگی و برخورد قانونی با این مسئله شده اند.
 
«بهنام ابراهیم زاده» در نهایت در روز سه شنبه ۵ آبان ماه ۱۳۹۴ از بند دو معروف به «دارالقرآن» جهت تنبیه به اندرزگاه ۱۰ سالن ۳۰ این زندان منتقل شد.
« امیریان» رئیس بند دارالقران به همراه «مردانی» مسوول زندان علت انتقال «بهنام ابراهیم زاده» را به اندرزگاه ۱۰ سالن ۳۰ شکایت نامبرده در روز سه شنبه ۲۸ مهر ماه ۱۳۹۴ به «سلیمانی» ریاست سازمان زندان های استان تهران در حین بازدید از زندان، اعلام کرد.
 
«نجم الدین حسینی » ریاست بند دارالقران به تازگی به اتهام انتقال مواد مخدر به درون زندان بازداشت شده بود.
همچنین «مهدی خدابخشی» دادیار پیشین ناظر بر زندان و یکی از افراد مسوول قضایی که تاکنون باعث آزار و اذیت بسیاری از زندانیان سیاسی محبوس در زندان اوین و خانواده‌های آنان شده بود، به دلیل “فساد مالی” و “ارتشاء” از مقام قضایی خود تعلیق و برکنار شد.
“ علارغم اتهامات منتسب داده شده به این فعال کارگری استفاده از “تجهیزات ماهواره و پاسور” نیز بخشی از اتهامات وی قید شده است.
 
این فعال کارگری به شدت از درد آرتروز گردن، دیسک کمر، مشکلات کلیوی رنج می برد، همچنین پیش تر نیز با مشکلاتی از جمله وضعیت بینایی و سوزش چشمانش روبرو بوده است.
 
«نیما ابراهیم زاده» فرزند این فعال کارگری در بند به بیماری سرطان خون مبتلاست و این موضوع بر نگرانی ها و شرایط روحی «بهنام ابراهیم زاده» افزوده است .
 
 
 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید