درخواست تنی چند از فعالان سیاسی و مدنی برای بازگرداندن حمیدرضا امینی به اوین

تنی چند از فعالان سیاسی و مدنی، طی نامه‌ای خواستار بازگرداندن حمیدرضا امینی، فعال تلگرامی، از زندان فشافویه به اوین شدند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، تنی چند از فعالان سیاسی و مدنی، طی نامه‌ای خطاب به مسئولان قوه قضائیه، خواستار بازگرداندن حمیدرضا امینی، فعال تلگرامی، از زندان تهران بزرگ به اوین شدند.

درخواست تنی چند از از فعالین مدنی و سیاسی:

زندانی سیاسی حمیدرضا امینی را به اوین برگردانید.

او مدت‌هاست که به زندان تهران بزرگ منتقل شده است. پرونده نامعینی دارد. و خانواده و کودکان خردسالی که منتظرند تا صدای پدر را بشنوند. او بعد از یک اعتصاب غذای طولانی درحالی به زندان تهران بزرگ منتقل شده است که وضعیت سلامت خوبی ندارد. نامش حمید رضا امینی است. وبلاگ نویس و فعالی اینترنتی که تنها به خاطر داشتن اکانتی به نام آریو برزن بازداشت و اکنون در معرض محکومیت قرار دارد.
او نباید در زندان تهران بزرگ بماند. در آنجا زندگی او در خطر است. یک زندانی سیاسی حقوقی دارد که باید رعایت شود.اصل تفکیک جرایم در زندان حقی است که از حمیدرضا دریغ شده است. به علاوه او پدر دو فرزند خردسالی است که رفتن به زندان تهران بزرگ با همه مشقات و محیط نامناسب اش برایشان امکان پذیر نیست. حمیدرضا تا تعیین تکلیف نهایی باید به اوین برگردد. این کم ترین حق اوست.

راحله راحمی پور، شهین مهین‌فر، شهناز اکملی، محمد کریم‌بیگی، زرتشت احمدی‌راغب، بهنام ابراهیم‌زاده، فرنگیس مظلوم، حوریه فرج‌زاده طارانی، طاهره خاتمی بیدگلی، امجد حسین‌پناهی، رضا حضرتی، نادیا عنبری، بهزاد همایونی، سودابه نامدارزنگنه، روزبه اکرادی، امید نوروزیان، ملیحه کریم‌الدینی، حسین موسوی، کاوه مرتضوی، رضوان بیگی، حمیدرضا کرمی، افسون دهقانی‌راد، آرشام رضایی و امیر حاجیلویی.

حمیدرضا امینی، که با اکانتی به نام آریوبرزن در تلگرام، فعالیت می کرد، ۱۱ آذرماه ۱۳۹۶ بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد و تحت بازجویی قرار گرفت، اما گفته شده به دلیل عدم همکاری با وزارت اطلاعات در ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۶، به زندان تهران بزرگ مشهور به “فشافویه” منتقل شد و به دلیل اعتراض به انتقال خود به زندان فشافویه بارها دست به اعتصاب غذا زده بود.

گفتنی است، با وجود شرایط بد جسمی این زندانی، در زندان فشافویه، مسئولان قوه قضائیه و زندان هنوز به وعده های خود مبنی بر رسیدگی به وضعیت وی عمل نکرده‌اند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید