مهرناز حقیقی جهت تحمل حبس به زندان منتقل شد

مهرناز حقیقی، کنشگر مدنی که پیش‌تر طی حکمی از سوی دادگاه انقلاب بندرعباس به تحمل شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بود، جهت تحمل حبس به زندان مرکزی بندر عباس منتقل شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، مهرناز حقیقی، فعال حقوق بشر روز شنبه مورخ ۳۱ شهریورماه ۱۳۹۷ برای گذراندن دوران محکومیت ۶ ماه حبس تعزیری خود به زندان بندرعباس منتقل شد.

کمپین پیش‌تر گزارش داده بود که این کنشگر مدنی و پزشک ساکن بندر عباس، از سوی دادگاه انقلاب این شهر به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به تحمل شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

مهرناز حقیقی، کنشگر مدنی به حبس محکوم شد

همچنین گزارش شده بود، در هنگام بازداشت خانم حقیقی کلیه لوازم منزل او از سوی نیروهای امنیتی مورد تفتیش کامل قرار گرفته و تلفن همراه وی نیز از سوی نیروهای امنیتی به عنوان “آلت جرم” شناخته شده و از تحویل آن خودداری کرده‌اند.

خانم حقیقی درتاریخ ۱ اسفندماه ۹۵ از سوی ماموران اداره اطلاعات بندرعباس بازداشت و پس از یک هفته بازجویی در انفرادی اداره اطلاعات این شهر به بند عمومی زندان زنان بندرعباس منتقل شد، وی در تاریخ ۲۳ فروردین‌ماه ۹۶ از بند عمومی زندان زنان بندرعباس به بند ۲۰۹ اوین منتقل و نهایتا در تاریخ ۷ خردادماه همان سال با تامین وثیقه از زندان آزاد شد.

 

 

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید