امیرحسین محمدی فر و همسرش ساناز اله یاری از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدند

امیرحسین محمدی فر و همسرش ساناز اله یاری، از اعضای نشریه «گام» شب گذشته در منزل پدری خود از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.عسل محمدی، یکی دیگر از اعضای این نشریه پیش تر در ۱۳ آذرماه سال جاری از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و با تامین وثیقه به صورت موقت و تا زمان تکمیل روند دادرسی از زندان سپیدار اهواز آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی ومدنی، شب گذشته چهارشنبه  ۱۹ دی ۱۳۹۷، امیرحسین محمدی‌فر و همسرش ساناز اله‌یاری سردبیر و عضو تحریریه نشریه گام در منزل پدری خود از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

عسل محمدی، دانشجوی داروسازی دانشکده علوم دارویی دانشگاه آزاد تهران و یکی دیگر از اعضای تحریریه نشریه «گام» روز ۱۳ آذرماه بدلیل نوشتن مطالبی در حمایت از حقوق کارگران نیشکر هفت تپه و فولاد اهواز در منزل شخصی خود از سوی نیروهای امنیتی بازداشت  و به اهواز منتقل شد.

این فعال حقوق کارگران روز ۱۵ دی‌ماه ۹۷، با تامین وثیقه ۴۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا زمان تکمیل روند دادرسی از زندان اهواز آزاد شد.

نشریه سیاسی، صنفی و فرهنگی «گام»، تا کنون سلسله یادداشت‌هایی را با موضوع‌های کارگری و در پیوند با اعتراض‌های اخیر در ایران منتشر کرده است.

امیرحسین محمدی‌فر پیش از این نیز از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

این روزنامه نگار چپ، از اعضای سابق دانشجویان آزادیخواه و برابر طلب تهران، عضو  پیشین هیات تحریریه نشریه‌های دانشجویی خاک و آرمان نو و دانش‌آموخته علوم اجتماعی دانشگاه پیام نور تهران است. محمدی‌فر در اسفند ١٣۸۷ بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

امیر حسین محمد فر در آذر ماه سال  گذشته نیز در تجمع اعتراضی  که نسبت به وضعیت رضا شهابی فعال کارگری برگزار شده بود، به همراه ربابه رضایی همسر  شهابی، یاشار دارلشفا و تنی چند از فعالان کارگری و مدنی از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید