ممانعت مسوولین از ملاقات حضوری با سید مححمد ابراهیمی

با وجود در دست داشتن برگه ملاقات حضوری خانواده با «سید محمد ابراهیمی» زندانی سیاسی محبوس در بند ۴ سالن ١٢ زندان رجایی شهر کرج ، صبح روز جاری چهارشنبه ۲۸ بهمن ماه مسوولین مانع از ملاقات جضوری خانواده که از شهر اراک جهت ملاقات با فرزند خود آمده بودند شده و تنها اجازه ملاقات کابینی به آنها داده شد.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، این زندانی سیاسی پیش تر در صبح روز شنبه ۱۹ دی ماه سال جاری جهت تحمل ۹ ماه حبس باقی مانده بازداشت و به بند ۸ زندان اوین منتقل و درصبح روز سه شنبه ۲۲ دی ماه ۱۳۹۴ به طور ناگهانی به زندان رجایی شهر کرج منتقل و چهارشنبه شب ۲۳ دی ماه به بند ۴ سالن ۱۲ این زندان منتقل شده است.
انتقال این زندانی سیاسی به زندان رجایی شهر در حالی صورت گرفت که نامبرده از مشکلات تنفسی رنج برده و قرار گرفتن او در شرایط دشوار زندان برای سلامتی او خطرناک است.
«سید محمد ابراهیمی» پس از انتقال به بند ۴ سالن ١٢ زندان رجایی شهر کرج علاوه بر مشکلات ریوی شامل تنگی نفس، خون‌ریزی کلیه و آسم ، به بیماری پوستی مبتلا شده و به دفعات مکرر به بهداری منتقل و به او گفته شده روز یکشنبه ۲ اسفند ماه سال جاری جهت ام آر آی به مراکز درمانی اعزام خواهد شد. همچنین جهت ابتلای نامبرده به بیماری پوستی تا کنون از سوی مسسولین اقدامات لازمه جهت درمان کامل صورت نگرفته است.
مدتی است که زندانیان سیاسی این یند جهت استحمام به علت سرد بود آب به دفعات پی در پی با دشواری مواجه شده اند.
«سید محمد ابراهیمی» چندی پیش در روز یکشنبه ۲۷ دی ماه به طور ناگهانی جهت رسیدگی به پرونده اتهام انتسابی، ارتباط با «احمد شهید» به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی «مقیسه» اعزام و نامبرده بدون حضور وکیل مدافع به مدت دو ساعت محاکمه گردید.
«سید محمد ابراهیمی» در ۱۵ شهریور ماه ۱۳۹۳، پس از تحمل چهار سال زندان برای اولین بار به مرخصی اعزام شد و پیش از بازداشت اخیر در حال طی کردن پروسه‌ی درمان پزشکی خود بوده است.
در آذر ماه سال جاری طی تماس تلفنی با خانواده از سوی وزارت اطلاعات و نامه ای که در اختیار وثیقه گذار قرار گرفته بود، این فعال مدنی می بایست خود را ظرف مدت یک ماه به زندان اوین معرفی می کرد.
پیش تر نیز طی احضاریه‌ای که به خانواده وی ابلاغ شده بود، نامبرده جهت رسیدگی به پرونده و محاکمه در ۱ اردیبهشت‌ ماه ۱۳۹۴، در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی «محمد مقیسه» حاضر و این دادگاه به علت بررسی کامل پرونده از سوی وکیل «سید محمد ابراهیمی» (خانم آزیتا قره بیگلو) و همچنین قاضی «محمد مقیسه» به تعویق افتاد.
این عضو نهاد «مادران پارک لاله» پیش تر نیز به دلیل پرونده “ارتباط با احمد شهید، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل از داخل زندان” برای بار چهارم، در تاریخ ۱۴ شهریورماه ۱۳۹۴، به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران احضار شد و به علت رسمیت نشناختن دادگاه از حضور در این جلسه امتناع ورزید.
یک منبع مطلع که نخواست نامش فاش شود پیش تر در خصوص احضار «سید محمد ابراهیمی» در شهریور ماه سال جاری به کمپین گفته بود: “او قرار بوده است به اتهام ارسال گزارش از زندان به احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل محاکمه شود.اما وی به دلیل ناعادلانه خواندن حکم ۵ سال زندان در سال ۱۳۸۸ از سوی قاضی «محمد مقیسه»، این دادگاه و روند کارش را مشروع ندانسته و از حضور در آن ممانعت کرده و وکیل وی به نمایندگی از او در دادگاه حضور یافته و محمد مقیسه به او مبنی بر عدم حضور «سید محمد ابراهیمی» در دادگاه هشدار داده و گفته است وی می بایست در جلسات دادگاه حضور یابد.”
«سید محمد ابراهیمی» در پی حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸، در ٢٢ آذرماه ۱۳۸۹، بازداشت و به تحمل ۵ سال زندان محکوم شد.
یک منبع مطلع از وضعیت این زندانی سیاسی سابق به کمپین گفته: “پنج دندان «سید محمد ابراهیمی» بر اثر ضربه شدید قنداق اسلحه در زمان بازداشت و ضرب و شتم هنگام بازجویی‌ها شکسته است. همچنین در اثر حبس طولانی در سلول‌های انفرادی وی به مشکلات ریوی شامل تنگی نفس، خون‌ریزی کلیه و آسم دچار شده است.”
این منبع همچنین افزود: “تمام این مشکلات پیش آمده برای «سید محمد ابراهیمی» ناشی از شکنجه‌ها در زمان بازجویی‌ها و حبس طولانی مدت در سلول انفرادی بوده است.”
«سید محمد ابراهیمی» در سن ۲۱ سالگی عضو تیم ملی بسکتبال امید ایران بوده است. او سابقه حضور ۲۰ ساله در ورزش بسکتبال در باشگاه‌های مختلف از «فجر اراک» تا «ظفر تهران» را در پرونده کاری و ورزشی خود دارد. وی همچنین به مدت ۵ سال به عنوان مربی در تیم‌های بسکتبال نوجوانان فعالیت کرده است.
 
 
 
 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید