پایان اعتصاب غذا خشک عیسی سحر خیز

«عیسی سحر خیز» روزنامه‌نگار و زندانی سیاسی محبوس در بند دوالف سپاه، طی تماس تلفنی با خانواده، درپی وعده مسوولین و تحقق بخشی خواسته‌هایش، خبر از پایان اعتصاب خود داده است.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، پیش تر «مهدی سحرخیز» فرزند این روزنامه نگار و فعال سیاسی در روز شنبه ۲۴ بهمن ماه در توییتر خود نوشت” عینک طبی پدرش را در زندان از او گرفته‌اند و جهت “اعتراف به کار نکرده” او را تحت فشار قرار داده‌اند و پدرش از ۲۲ بهمن ماه در اعتراض به شرایط کنونی دست به اعتصاب غذای خشک زده و گفته ” “یا بهشت زهرا بیایید دنبالم یا بیمارستان بقیه‌الله”.”
اکنون پس از گذشت شش روز فرزند این زندانی سیاسی محبوس در بند دوالف سپاه، در صفحه توییتر خود خبر از پایان اعتصاب غذای پدرش درپی وعده مسوولین و تحقق بخشی خواسته های نام برده داده است.
«عیسی سحرخیز» روزنامه نگار منتقد پیش تر در ساعت ۷ صبح روز دوشنبه ۱۱ آبان ماه ۱۳۹۴ از سوی ماموران امنیتی بازداشت شد.
اتهام این فعال سیاسی «تبلیغ علیه نظام» عنوان شده و در بازرسی از منزل، در مجوع ۱۸ مورد از وسایل شخصی وی طی صورت‌جلسه ای توسط ماموران ضبط شده است.
«سیدمحمود علیزاده طباطبایی» وکیل مدافع این زندانی سیاسی پیش تر از ارسال پرونده این روزنامه نگار منتقد با صدور کیفرخواست از سوی دادستانی تهران، جهت رسیدگی به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی «مقیسه» خبر داده است.
این روزنامه‌نگار اصلاح طلب پس از بازداشت در آبان ماه سال جاری در بند دوالف سپاه به سر برده ودر طی این مدت حدود ۲۶ کیلو کاهش وزن داشته است.
این روزنامه نگار منتقد در دولت «محمد خاتمی» مدیر کل مطبوعات داخلی وزارت ارشاد بوده است.
نامبرده پیش تر نیز در ۱۲تیرماه ۱۳۸۸ بازداشت و به اتهام‌های امنیتی به سه سال زندان محکوم شد. حکم صادره در سال ۱۳۹۰، زمانی که او در زندان بود، به پنج سال زندان افزایش یافت. این روزنامه‌نگار در سال ۱۳۹۲آزاد شد.
«عیسی سحر خیز» از جمله سه ایرانی است که در سال ۲۰۱۲ میلادی، برنده جایزه آزادی بیان «هلمن-همت» شد.
بنا بر اطلاعیه دیده‌بان حقوق بشر، این جایزه به کسانی تعلق گرفت که به‌ سبب فعالیت‌های خود و تعهدی که در قبال آزادی بیان داشته‌اند تحت آزار و اذیت حکومت‌هایی قرار گرفته‌ و مانع انتشار اطلاعات و بیان دیدگاه‌های آنها از سوی حکومت شده اند.
این زندانی سیاسی پیش تر نیزپس از بازداشت اخیرش در اعتراض به بازداشت خود و اتهام انتسابی “تبلیغ علیه نظام”، “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” و “توهین به رهبری” و همچنین پایان مهلت قانونی بازداشت خود دست به اعتصاب غذا تر زده بود که در۳۰ آذر ماه به طور موقت به اعتصاب خود پایان داد.
 
 
 
 
 
 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید