دادگاه محمد نجفی وکیل دادگستری برگزار شد + تصویر

دادگاه رسیدگی به پرونده «محمد نجفی» وکیل دادگستری درشعبه سوم دادگاه انتظامی کانون وکلای استان مرکزی مستقر درشهر اراک به ریاست قاضی آقایان «قمشلویی» و «شیرازی» با حضور وکلای نامبرده خانم «نسرین ستوده» و آقایان «پیام درفشان» و «آرش کیخسروی» برگزار شد.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، یک منبع آگاه طی گفتگویی با کمپین گفته ” دادگاه «محمد نجفی» با عنوان «هفت تخلف انتظامی» مورد بررسی قرار گرفته است.
 
این منبع آگاه در خصوص این عنوان به کمپین گفته ” شرکت در تحصن های «نسرین ستوده» مقابل کانون وکلای دادگستری و انتشار مطالب انتقادی درصفحه فیسبوک بخشی از اتهامات انتسابی عنوان شده در این پرونده بوده است.
 
وی در ادامه افزود:امکان گرفتن دائمی پروانه وکلات از وکیل و یا تعلیق وکیل از شغل وکالت در این پرونده امکان دارد.
 
پیش تر جلسه دادگاه «محمد نجفی» وکیل دادگستری روز دوشنبه ۳۱ فرودین ماه سال جاری علی رغم حضور وکلای وی جهت رسیدگی به اتهام “تشویش اذهان عمومی” در شعبه ۱۰۲ کیفری دادگاه انتظامی «شازند» از توابع استان مرکزی، به دلیل عدم‌ حضور قاضی برگزار نشد و رسیدگی به پرونده نامبرده به زمانی نامشخص موکول شده بود.
دادستان انتظامی کانون وکلای استان مرکزی اراک، پیش تر این وکیل دادگستری را با مجموعه‌ای از اتهامات سیاسی در پی شکایت یک شهروند مجهول الهویه مورد پیگرد قرار داده بود.
 
پیش ترنیز جلسه ی دادگاه انتظامی این وکیل دادگستری قرار بود روز بیستم بهمن ماه ۱۳۹۴ برگزار گردد، اما روز ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۴ طی تماس تلفنی از سوی کانون وکلای اراک کنسل و به وقت نا معلومی موکول شده بود.
همچنین نامبرده چندی پیش نیز طی احضاریه ای در روز چهارشنبه ۱۴ بهمن ماه ۱۳۹۴ از سوی شعبه اول بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شازند به اتهام «تشویش اذهان عمومی» احضار شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید