محکومیت مجید مقدم، فعال مدنی به تحمل ۳ سال حبس تعزیری

 «مجید عابدین‌زاده مقدم»، فعال مدنی از سوی شعبه ۳۹ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی «شفیعی خورشیدی»، به اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور” به تحمل ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، این فعال مدنی پیش‌تر در اسفندماه ۱۳۹۳ در شعبه ٢۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی «احمد زاده» به اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور”، “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به رهبری” به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده بود که با اعتراض وی و اعمال ماده ١٣۴، این زمان به سه سال حبس کاهش یافت.

مجید مقدم یکی از زندانیان سابق بازداشتگاه کهریزک در سال ۸۸ است که پیش‌تر در  ۱۲ آذرماه ۱۳۹۳، در منزل پدری‌اش توسط ماموران لباس شخصی بازداشت و به بند ۲ الف سپاه زندان اوین منتقل شد.

او نزدیک به ۴ ماه را در سلول انفرادی سپری کرد و از سوی ماموران اطلاعاتی تحت بازجویی‌های شدید قرار داشت. وی سپس به بند ۸ زندان اوین منتقل و در مردادماه ۱۳٩۴ پس از تحمل ۸ ماه حبس با قرار وثیقه ٣٠٠ میلیونی آزاد شده بود.

“حمایت علنی از رهبران جنبش سبز”، “دیدار با خانواده جان باختگان حوادث پس از انتخابات سال ۸۸”، “حمایت از زندانیان سیاسی و ملاقات با آن‌ها” و “بازگویی وقایع بازداشتگاه کهریزک از طریق مصاحبه با رسانه‌های آزاد”، از دلایل صدور حکم ۳ سال حبس این فعال مدنی در دادگاه انقلاب بوده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید