در پی عدم تحمل کیفر به علت بیماری، سید محمد ابراهیمی از زندان آزاد شد

«سید محمد ابراهیمی» زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج که پیش تر در صبح روز شنبه ۱۹ دی ماه ۱۳۹۴ جهت تحمل ۹ ماه حبس باقی مانده خود بازداشت و به بند ۸ زندان اوین منتقل و درصبح روز سه شنبه ۲۲ دی ماه ۱۳۹۴ به طور ناگهانی به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد، شب گذشته شنبه ۸ خرداد ماه در پی عدم تحمل کیفر به علت بیماری، از سوی دادگاه انقلاب آزاد شد.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، «سید محمد ابراهیمی» به علت بازداشت های پیشین و همچنین حبس های طولانی در سلول‌های انفرادی به مشکلات ریوی شامل تنگی نفس، خون‌ریزی کلیه ، مشکلات ستون فقرات و آسم در زندان دچار شده و در پی این مشکلات از سوی دادگاه انقلاب شامل تحمل کیفر به علت بیماری شده و شب گذشته شنبه ۸ خرداد ماه ۱۳۹۵ از زندان آزاد شده است.
 
«سید محمد ابراهیمی» درصبح روز سه شنبه ۲۲ دی ماه ۱۳۹۴از بند ۸ زندان اوین و به طور ناگهانی به زندان رجایی شهر کرج منتقل و درنهایت در روز چهارشنبه ۲۳ دی ماه ۱۳۹۴ به بند ۴ سالن ۱۲ این زندان منتقل شد.
 
این فعال مدنی و سیاسی در روز یکشنبه ۲۷ دی ماه ۱۳۹۴ به طور ناگهانی جهت رسیدگی به پرونده اتهام منتسب داده شده به وی درخصوص ارتباط با «احمد شهید» به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی «مقیسه» اعزام و بدون حضور وکیل مدافع به مدت دو ساعت محاکمه شد.
 
این زندانی سیاسی پیش تر در ۱۵ شهریور ماه ۱۳۹۳، پس از تحمل چهار سال زندان برای اولین بار به مرخصی اعزام شد و پیش از بازداشت اخیر در حال طی کردن پروسه‌ی درمان پزشکی خود بوده است.
 
در آذر ماه ۱۳۹۴ طی تماس تلفنی با خانواده از سوی وزارت اطلاعات و نامه ای که در اختیار وثیقه گذاراو قرار گرفته بود، این زندانی سیاسی می بایست خود را ظرف مدت یک ماه به زندان اوین معرفی می کرد.
پیش از بازداشت اخیرش نیز نیز طی احضاریه‌ای که به خانواده او ابلاغ شده بود، او جهت رسیدگی به پرونده و محاکمه در ۱ اردیبهشت‌ ماه ۱۳۹۴، در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی «محمد مقیسه» حاضر و این دادگاه به علت بررسی کامل پرونده از سوی وکیل «سید محمد ابراهیمی» (خانم آزیتا قره بیگلو) و همچنین قاضی «محمد مقیسه» به تعویق افتاد.
این عضو نهاد «مادران پارک لاله» به دلیل پرونده “ارتباط با احمد شهید، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل از داخل زندان” برای بار چهارم، در تاریخ ۱۴ شهریورماه ۱۳۹۴، به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران احضار شد و به علت رسمیت نشناختن دادگاه از حضور در این جلسه امتناع ورزید.
 
«سید محمد ابراهیمی» در پی حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸، در ٢٢ آذرماه ۱۳۸۹، بازداشت و به تحمل ۵ سال زندان محکوم شد.
یک منبع مطلع از آگاه پیش تر به کمپین گفته بود: “پنج دندان این این فعال مدنی و سیاسی بر اثر ضربه شدید قنداق اسلحه در زمان بازداشت و ضرب و شتم هنگام بازجویی‌ها شکسته است. همچنین در اثر حبس طولانی در سلول‌های انفرادی او به مشکلات ریوی شامل تنگی نفس، خون‌ریزی کلیه و آسم دچار شده است.”
این منبع همچنین افزود: “تمام مشکلات پیش آمده برای «سید محمد ابراهیمی» ناشی از شکنجه‌ها در زمان بازجویی‌ها و حبس طولانی مدت در سلول انفرادی بوده است.”
«سید محمد ابراهیمی» در سن ۲۱ سالگی عضو تیم ملی بسکتبال امید ایران بوده است. او سابقه حضور ۲۰ ساله در ورزش بسکتبال در باشگاه‌های مختلف از «فجر اراک» تا «ظفر تهران» را در پرونده کاری و ورزشی خود دارد. وی همچنین به مدت ۵ سال به عنوان مربی در تیم‌های بسکتبال نوجوانان فعالیت کرده است.
 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید