پایان اعتصاب غذای مریم نقاش زرگان

پس از گذشت ۲۷ روز ازاعتصاب غذای اعتراضی «مریم (نسیم) نقاش زرگان» نوکیش مسیحی و زندانی محبوس در بند زنان (نسوان) زندان اوین، با قول مساعد مسوولین این زندانی در روز جاری به اعتصاب غذای خود پایان داد.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، این نوکیش مسیحی در ۱۵ تیرماه سال جاری در اعتراض به خواسته هایش ( آزادی بی قیدو شرط) دست به اعتصاب غذا زده بود و در پی این اعتصاب غذا ۳ بار به بهداری زندان منتقل شد و به علت پایین بودن فشار به او سرم وصل شد.
 
«مریم (نسیم) نقاش زرگران» پیش تر نیز در ۵ خرداد‌ ماه ۱۳۹۵ در اعتراض به ”عدم رسیدگی به وضعیت جسمی، وضعیت پرونده، عدم آزادی مشروط و مخالفت با اعطای مرخصی” دست به اعتصاب غذا زده بود.
 
این نوکیش مسیحی چهار روز از اعتصاب غذای اول خود را در حمایت از «نرگس محمدی» زندانی محبوس در زندان اوین عنوان کرد، که درپی عدم اجازه تماس با فرزندانش از سوی مسوولین دست به اعتصاب غذا زده بوده است .
 
«مریم نقاش زرگان» پس از گذشت یازده روز اعتصاب غذای اولش در ۱۷ خردادماه با تودیع وثیقه به مرخصی درمانی اعزام شد.
 
او با درخواست خانواده و دوستانش با این‌ که تمامی خواسته‌هایش تحقق نیافته بود، به اعتصاب غذای خود پایان داد.
 
این نوکیش مسیحی با مخالفت دادستانی جهت تمدید مرخصی و همچنین تهدید به ضبط وثیقه (سند ۳۵۰ میلیون تومانی که جهت وثیقه قرار گذاشته شده بود)، عصر دوشنبه ۷ تیرماه جهت ادامه دوران محکومیت، خود را به زندان اوین معرفی کرد.
 
«مریم (نسیم) نقاش زرگان» مبتلا به بیماری «ASD» است و پیش تر در حدود ٩ سال پیش تحت عمل جراحی قلب قرار گرفته و در پی این جراحی او نیاز مبرم به مراقبت های ویژه و همیشگی پزشکی دارد.
 
علی رغم این مشکلات این زندانی عقیدتی در پی دردهای مزمن در ستون فقرات و مفاصل و همچنین بی حسی دست ها و پاهایش در سال های اخیر، به پزشک متخصص مراجعه کرده و پس تشخیص اولیه ابتلا به بیماری پوکی استخوان، آرتروز، دیسک کمر بوده است.
 
خانم زرگان همچنین اخیرا به بیماری قند، چربی خون و کم خونی شدید، مبتلا شده است که به دلیل عدم صدور مجوز از سوی نهادهای قضائی مربوطه روند درمانی او ناتمام مانده است.
 
اولین بار در اسفندماه ١٣٨٩ «مریم «نسیم» نقاش زرگان» پس از احضار به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات مورد بازجویی و تهدید قرار گرفت.
 
درپی این بازجویی ها که با تهدید خانواده نیز همراه بوده است، سوالاتی در خصوص برگزاری کلیسای خانگی و جامع بوده است.
 
تنها پس از گذشت چند روز از بازداشت «سعید عابدینی» در سال ۱۳۹۱ که برای بازدید از خانواده و پیگیری تاسیس یک پرورشگاه» به ایران سفر کرده بود، «مریم «نسیم» نقاش زرگان» طی تماس تلفنی از سوی پلیس امنیت احضار و بازداشت شد .
 
منزل پدری این نوکیش مسیحی نیز در همان روز مورد تفتیش نیروهای امنیتی قرار گرفت و تمامی لوازم شخصی او به همراه کتاب ها و جزوات دینی توقیف شد.
 
نیروهای امنیتی پس از بازداشت، این نوکیش مسیحی را جهت انگشت نگاری به زندان اوین منتقل کرده و بدون کوچکترین توضیحی و بدون هیچ گونه تفهیم اتهامی او را به ساختمان وزرا منتقل کردند.
 
«مریم «نسیم» نقاش زرگان» مدت ۵ شبانه روز در بدترین شرایط و فقدان امکانات بهداشتی در این مکان بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفت.
 
یک منبع نزدیک به این نوکیش مسیحی اغلب سئوالات مطرح شده را در خصوص برگزاری مراسم در این کلیسا ها عنوان کرد.
 
 
این نوکیش مسیحی پس از بازجویی ها به بند زنان (نسوان) زندان اوین منتقل شد و از سوی شعبه ٢ دادسرای شهید مقدس تفهیم اتهام شد.
 
اتهام منتسب داده شده به این نوکیش مسیحی (تبلیغ علیه نظام) عنوان شد.
 
«مریم «نسیم» نقاش زرگان» در نهایت پس از تحمل ١٩ روز بازداشت موقت به قید وثیقه ٧٠ میلیون تومانی از زندان آزاد شد.
 
خانم زرگان از سوی شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به اتهام « اقدام علیه امنیت ملی از طریق اجتماع و تبانی» به ۴ سال حبس تعزیری محکوم شد.
 
این در حالی‌است که چنین اتهامی هرگز به او تفهیم نشده بود.
 
 
 
 
 
 
 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید