وکیل محمد عبدالهی خواهان توقف و یا تاخیرحکم اعدام موکلش شد + فایل صوتی

«مصطفی احمدیان» طی گفتگویی با «کمپین دفاع از زندانیان سیاسی ومدنی» ضمن تایید خبر انتقال موکلش «محمد عبدالهی» به سلول های انفرادی جهت اجرای حکم اعدام خواهان توقف و یا تخیر این حکم تا روند تکمیل اعاده دادرسی موکلش شد. او از نقض قانون در پرونده موکلش خبر داد و افزود پرونده موکلم دچار مشکلات عدیده ای است و قانون و عدالت هرگزدر خصوص موکلم به درستی اجرا نشده است.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، «محمد عبدالهی» شهروند اهل بوکان و زندانی سیاسی محکوم به اعدام در زندان مرکزی ارومیه صبح امروز به همراه دست‌کم پنج زندانی دیگر با اتهامات مربوط به جرایم مواد مخدر، جهت اجرای حکم اعدام به سلول های انفرادی منتقل شده است.
 
«محمد عبدالهی» به علت عضویت در یکی از احزاب اپوزیسیون کردستان از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب شهر مهاباد محاکمه و به اتهام محاربه به اعدام محکوم شد.
 
حکم اعدام این زندانی ۳۵ ساله پیش تر در فرودین ماه ۱۳۹۳ پس از تایید در دیوان عالی کشور به صورت رسمی از سوی اجرای احکام زندان مهاباد به او ابلاغ شد.
 
برادر این زندانی سیاسی کُرد «محمد امین عبدالهی» نیز پیش تر در پاییز سال ۱۳۸۴، در «امیرآباد» به اتهام «همکاری با احزاب کُرد مخالف حکومت» بازداشت و به اطلاعات شهر «بوکان» منتقل شد و پس از مدتی به زندان مرکزی «ارومیه» انتقال داده شد.او پس از آن به زندان «مهاباد» منتقل شد و پس از ۱۵ ماه بلاتکلیفی توسط دادگاه انقلاب «مهاباد» به اتهام «محاربه از طریق همکاری موثر و مسلحانه با یکی از احزاب مخالف» و «تبلیغ علیه نظام» محاکمه و به تحمل ۲۰ سال زندان محکوم شد. سپس در شعبه ۲ دادگاه تجدید نظر شهر «ارومیه»، در ۲۶ دی‌ماه ۱۳۸۸، به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» و «محاربه با خدا» حکم او افزایش یافت و به اعدام محکوم شد. در ۵ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۹، حکم این زندانی سیاسی در دادگاه تجدید نظر تائید شد.
 
اسامی پنج زندانی دیگر با اتهامات مربوط مواد مخدر که طی روز جاری به همراه «محمد عبدالهی» جهت اجرای حکم اعدام به سلول های انفرادی منتقل شده اند به قرار زیر اعلام شده است.
 
محمد عبدالهی ، جهانگیر رضوی زاده، جبرئیل کنعانی ، توحید پورمهدی و هم پرونده ایش، کامران پورفت
فایل صوتی گفتگو با «مصطفی احمدیان» تهیه شده از سوی کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی در پی می آید.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید