پسر عموی محمد عبدالهی از سوی خانواده و خود خواهان توقف حکم اعدام محمد شد + فایل صوتی

 
درپی انتقال «محمد عبدالهی» زندانی سیاسی کُرد محبوس در زندان ارومیه که صبح امروز به همراه دست‌کم شش زندانی دیگر با اتهامات مربوط به مواد مخدرجهت اجرای حکم اعدام به سلول های انفرادی منتقل شده اند، «هیوا عبدالهی» پسر عموی این زندانی سیاسی از سوی خود و خانواده خواهان توقف این حکم شد. همچنین دختر این زندانی سیاسی از آخرین ملاقات خانواده با پدرش و خطر اجرای حکم در سحرگاه فردا خبر می دهد. او از همگان درخواست کمک جهت توقف حکم پدرش را دارد.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، دختر این زندانی سیاسی طی گفتگویی با «علیرضا رشیدی» از اعضای کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی گفته ” صبح امروز پس از تماس تلفنی جهت آخرین ملاقات با پدرم ، راهی زندان شدیم و ملاقات به صورت حضوری انجام شد و به ما گفته شده پدرم سحرگاه فردا اعدام خواهد شد.”
 
او در خصوص خطر اعدام پدرش به کمپین گفت ” «مصطفی احمدیان» وکیل پدرم گفته است امکان توقف حکم وجود ندارد. ما از همگان جهت توقف حکم پدرم درخواست همیاری و کمک داریم”
 
قسمت کوچکی از این مصاحبه جهت انتشار در پی می آید.
 
«هیوا عبدالهی» پسر عموی این زندانی سیاسی نیز طی گفتگویی با کمپین این حکم را ناعادلانه خواند و خواهان توقف حکم اعدام شد. او از خطراجرای حکم در سحرگاه فردا خبر داد.
 
فایل صوتی تهیه شده از سوی کمپین دفاع از زندانیان سیاسی مدنی به دو زبان فارسی و کردی در پی می آید.
 
«محمد عبدالهی» به علت عضویت در یکی از احزاب اپوزیسیون کردستان از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب شهر مهاباد محاکمه و به اتهام محاربه به اعدام محکوم شد.
حکم اعدام این زندانی ۳۵ ساله پیش تر در فرودین ماه ۱۳۹۳ پس از تایید در دیوان عالی کشور به صورت رسمی از سوی اجرای احکام زندان مهاباد به او ابلاغ شد.
 
«محمد امین عبدالهی» برادر این زندانی سیاسی کُرد نیز پیش تر در پاییز سال ۱۳۸۴، در «امیرآباد» به اتهام «همکاری با احزاب کُرد مخالف حکومت» بازداشت و به اطلاعات شهر «بوکان» منتقل شد و پس از مدتی به زندان مرکزی «ارومیه» انتقال داده شد.او پس از آن به زندان «مهاباد» منتقل شد و پس از ۱۵ ماه بلاتکلیفی توسط دادگاه انقلاب «مهاباد» به اتهام «محاربه از طریق همکاری موثر و مسلحانه با یکی از احزاب مخالف» و «تبلیغ علیه نظام» محاکمه و به تحمل ۲۰ سال زندان محکوم شد. سپس در شعبه ۲ دادگاه تجدید نظر شهر «ارومیه»، در ۲۶ دی‌ماه ۱۳۸۸، به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» و «محاربه با خدا» حکم او افزایش یافت و به اعدام محکوم شد. در ۵ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۹، حکم این زندانی سیاسی در دادگاه تجدید نظر تائید شد.
 
اسامی شش زندانی دیگر با اتهامات مربوط مواد مخدر که طی روز جاری به همراه «محمد عبدالهی» جهت اجرای حکم اعدام به سلول های انفرادی منتقل شده اند به قرار زیر اعلام شده است.
 
محمد عبدالهی ، جهانگیر رضوی زاده، جبرئیل کنعانی ، توحید پورمهدی، کامران پورفت،  پریسا حاتمی، امیر عزیزی
 
 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید