بهنام موسیوند دست به اعتصاب غذا زد

در پی ضرب و شتم تعدادی از زندانیان سیاسی از سوی زندانیان با جرائم خطرناک در شامگاه دوشنبه در سالن ۱۰ بند هشت زندان اوین که منجر به شکستگی شدید سر « بهنام موسیوند» و ایجاد حالت تهوع در نیمه شب برای این زندانی سیاسی شده است. او از روز سه شنبه ۱۶ شهریورماه در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرایم دست به اعتصاب غذا زد ه است.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، در شامگاه دوشنبه ۱۵ شهریورماه، تعدادی از زندانیان با جرایم خطرناک که طی هفته های اخیر به بند ۸ زندان اوین منتقل شده اند ، زندانیان سیاسی این بند را موجب آزار و اذیت و تمسخر قرار داده اند و در پی این رویداد پس از اعتراض زندانیان سیاسی، آنان از سوی تنی چند از این زندانیان با پشتیبانی مسوولین این بند، مورد فحاشی و ضرب و شتم قرارگرفته اند.
 
در این درگیری که با حمایت مستقیم مسوولین زندان اوین صورت گرفته است، «بهنام موسیوند» به علت ضربات پی‌درپی، دچار شکستگی شدید سر شد ه است.
 
ضربات وارده در صورتی بوده است که این زندانی سیاسی نیمه‌شب دچار تهوع شدید شده است که می تواند یکی از علائم ضربه‌مغزی باشد.
 
تاکنون مسوولین زندان هیچ اقدامی جهت درمان و یا انتقال این زندانی به مراکز درمانی خارج از زندان صورت نداده اند.
 
«بهنام موسیوند» پیش تر درصبح دوشنبه ۲۴ خرداد ماه جهت سپری کردن ۱۲ ماه محکومیت و همچنین ۲ سال حبس تعزیزی پیشین ، خود را به زندان اوین معرفی کرد و پس از انتقال به قرنطینه بند ۴، عصر چهارشنبه ۲۶ خرداد ماه به سالن ۱۰ بند ۸ زندان اوین منتقل شد.
 
این فعال سیاسی پیش تر به همراه «نوید کامران» دیگر اعضای پرونده در دادگاه بدوی هر کدام به تحمل ۱۸ماه حبس محکوم شدند و حکم صادره برای هرکدام از آنها در دادگاه تجدید نظر ۱۲ ماه اعلام شد.
 
«بهنام موسیوند» با احتساب حکم ۲ سال حبس تعزیزی پیشین خود که از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی «مقیسه» به او ابلاغ شد و در دادگاه تجدید نظر به حالت تعلیق در آمده بود در مجموع به ۳ سال حبس محکوم شد .
 
این فعال سیاسی طی احضاریه ای که از سوی اجرای احکام دادسرای مقدس واقع در زندان اوین به او ابلاغ شده بود می بایست خود را پس گذشت ۵ روز از دریافت ابلاغیه به این ارگان قضایی معرفی می کرد.
 
«بهنام موسیوند» در نهایت صبح دوشنبه ۲۴ خرداد ماه ۱۳۹۵جهت سپری کردن دوران محکومیت ۳ سال حبس روانه زندان اوین شد.
 
این فعال سیاسی آخرین بار در۱۵ شهریور ماه ۱۳۹۳ به همراه « آرش صادقى»، «گلرخ ابراهیمی ایرایی»، «نوید کامران» از سوی «قرارگاه ثارالله اطلاعات سپاه» در محل کار «آرش و نوید» بازداشت شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید