حمید رضا یزدانی آزاد شد

«حمیدرضا یزدانی» زندانی سیاسی محبوس در بند هشت زندان اوین، کارمند سابق «وزارت دفاع ایران» و از معترضین به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در سال ۸۸، شب گذشته شنبه ۲۰ شهریور ماه در پی آزادی مشروط از زندان آزاد شد.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، شغل این زندانی سیاسی تا پیش از بازداشت، طراحی موشک در «سایت شهید باقری سازمان هوا فضا» بوده است. او در تیر ماه سال جاری به مرخصی اعزام شد و پایان دوران مرخصی در ۲۳ تیرماه جهت ادامه محکومیت خود به زندان اوین بازگشت.
 
یک منبع مطلع از وضعیت این زندانی به کمپین گفته: “حمیدرضا یزدانی برای اولین بار در ۶ دی‌ماه ۱۳۹۱، به اتهام افشای نامه خیلی محرمانه دفتر رهبری مبنی بر اضافه کردن پسوند “امام”در جلوی نام خامنه‌ای در فضای مجازی دستگیر و به زندان امنیتی سپاه منتقل شد و پس از چندین ماه به قید وثیقه ۵۰۰ میلیونی آزاد شد.”
 
این منبع افزود: “او در سال ۹۲، در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه محاکمه و به تحمل پنج سال و نیم حبس به اتهام اجتماع و تبانی و افشای اسناد محرمانه و توهین به رهبری محکوم شد.”
 
گفته شده این کارمند سابق «وزارت دفاع ایران» در ۴ خردادماه ۹۳، برای اجرای حکم صادره، مجددا دستگیر و به بند ۸ زندان اوین منتقل شد.
 
در آبان مال ۹۳، تخفیف یک ساله از محکومیت ۵ سال و نیم این زندانی، به او ابلاغ شد.
 
«حمیدرضا یزدانی» یک فرزند شش ساله به نام «پارسا» دارد.
 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید