وکیل عیسی سحرخیز: به‌دنبال آزادی مشروط موکلم هستیم

محمود علیزاده‌ طباطبایی، وکیل‌مدافع روزنامه‌نگار زندانی، عیسی سحرخیز از درخواست آزادی مشروط موکلش خبر داد.
به‌گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، محمود علیزاده‌ طباطبایی شنبه ۱۰ مهر به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفته که «حکم موکلم در رابطه با اتهام توهین و تبلیغ علیه نظام قطعی شده و به اجرای احکام ارسال شده است. وی همچنین گفته که ما برای موکلم تقاضای آزادی مشروط ارائه کرده‌ایم که امیدوارم مورد موافقت قرار گیرد.»
عیسی سحرخیز مردادماه سال جاری در دادگاه بدوی به دو سال حبس بابت توهین به رهبری و یک سال حبس به اتهام تبلیغ علیه نظام محکوم شده بود اما قاضی محمد مقیسه،‌ رئیس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب، روز شنبه ۲۷ شهریور حکم ۲۱ ماه حبس را به وکیل او ابلاغ کرده است.
سحرخیز که از روزنامه‌نگاران باسابقه ایران است ۱۱ آبان‌ ماه توسط نیروهای سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در جریان پروژه‌ای با عنوان پروژه نفوذ، همراه با آفرین چیت‌ساز، احسان مازندرانی، سامان صفرزایی و داود اسدی بازداشت شد.
این افراد (به غیر از عیسی سحرخیز) در دادگاه بدوی با احکام حبس از پنج تا ۱۰ سال روبه‌رو شدند که این حکم‌ها در دادگاه تجدیدنظر کاهش یافتند. سحر‌خیز در دوران زندان دو بار اعتصاب غذای تر (۴۹ و ۲۶ روز) و یک بار اعتصاب غذای خشک (پنج روز) کرد.
 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید