بخشش و نجات یک زندانی محکوم به اعدام

معاون قضایی دادگستری استان یزد درامور شوراهای حل اختلاف از نجات یک زندانی متهم به قتل از طناب دار با رضایت اولیای دم خبر داد و گفت که این فرد در پی یک اختلاف خانوادگی مرتکب قتل همسرش شده بود و از قصاص نفس رهایی یافت.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی به نقل از رکنا، محمدرضا حداد در این رابطه افزود: “با تلاش شعبه بیستم شورای حل اختلاف یزد، مستقر در زندان مرکزی، رضایت اولیای دم یک فقره پرونده قتل ، جلب و قاتل از اعدام رهایی یافت”.
 
وی با بیان اینکه این قتل در پی یک نزاع خانوادگی رخ داده بود، تصریح کرد: “اختلافات زندگی مشترک یک زوج با بالا گرفتن درگیری های لفظی به قتل ناخواسته همسر ۲۴ ساله توسط شوهر ۲۶ ساله اش منجر شد”.
 
این مقام قضایی خاطرنشان کرد: “این پرونده در دادگاه کیفری استان یزد رسیدگی و رأی صادره نیز توسط دیوانعالی کشور تأیید گردید و تمام مقدمات جهت اجرای حکم فراهم شده بود که با وساطت شورای حل اختلاف و پیگیری و رایزنی های مسئولان مرتبط ، این پرونده نیز به گذشت از قصاص منجر شد”.
 
معاون قضایی دادگستری استان یزد در امور شورای حل اختلاف، بر حل و فصل اختلافات زندگی زوج های جوان تأکید کرد و اظهار داشت: “خانواده ها باید با راهنمایی فرزندان خود جهت حل و فصل اختلافات با استفاده از مراکز مشاوره و کارشناسان با دانش در این زمینه اقدام نمایند، چه بسا اختلافات معمول که در پی یک عصبانیت آنی به قتل بیانجامد و دو خانواده و فرزندان احتمالی آنان را تا پایان عمر داغدار کند”.
 
وی یادآور شد: “در شوراهای حل اختلاف صلحی نیز افرادی مجرب، کاردان و فرهیخته تمام هم و غم خود را برای حل اختلافات افراد به صورت عمقی و ریشه ای معطوف می دارند”.
 
شایان ذکر است در پرونده مذکور چنانچه تلاش مسئولان زندان و شورای حل اختلاف منتج به نتیجه مطلوب و اخذ رضایت اولیاء دم نمی گردید، طفل بیگناه صغیر این خانواده که در پی این حادثه تلخ مادر خود را از دست داده باید در این سن کم پدر خود را نیز در کنار چوبه دار از دست می داد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید