وضعیت وخیم سلیمان پیروتی زندانی اهل سنت در زندان رجایی شهر

سلیمان پیروتی زندانی اهل سنت که هفته گذشته به‌خاطر دومین سکته قلبی به بیمارستان خارج از زندان منتقل شده بود و بدون درمان به زندان برگردانده شده بود در وضعیت وخیمی از لحاظ جسمی به‌سر می‌برد.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، وی در هفته گذشته در شرایطی که در حالت نیمه بیهوشی و ناتوان از تکلم بود، توسط ماموران زندان مورد ضرب ‌و شتم قرار گرفت. اکنون مدت پنج روز است که این زندانی علیرغم گذراندن دومین سکته قلبی و فلج شدن نیمی از بدن با وضعیتی حاد و بدون رسیدگی در زندان رجایی‌شهر کرج رها شده است.
 
این زندانی اهل سنت که توان حرکت دادن خود و تکلم را ندارد، به سبب آسیب‌هایی که به او در مدت بستری شدنش در بیمارستان و هتک حرمتش توسط مردم، وارد شده در حالت شوک به سر می برد.
 
این زندانی از ناحیه سر بشدت احساس درد می‌کند و آسیب به شنوایی از از ناحیه گوش چپ گزارش شده است. وی از پنج روز پیش با این وضعیت به بند مربوطه بازگشت داده شده است و هیچ‌گونه رسیدگی در مورد او صورت نمی‌گیرد.
 
شایان ذکر است که مورخ ۲۹ آبان ماه به دلیل دومین سکته قلبی به بیمارستان “رجایی شهر کرج” اعزام شد. مامورینی که مسئولیت انتقال و حفاظت از این زندانی را بر عهده داشتند در یک اقدام غیرقانونی و غیراخلاقی، با صحبت با شهروندان حاضر در بیمارستان، این زندانی بیمار که با دستبند و پابند به تخت بسته شده بود و همچنین در حالت ضعف و سستی به سر می برد را بعنوان “داعشی کثیف” به مردم معرفی کردند. این مامورین با باز کردن درب اتاق به شهروندان تحریک شده اجازه دادند به این زندانی آسیب بزنند. گزارش شده بعضی از شهروندان آب دهان به این زندانی انداختند و بعضی نیز او را مضروب کردند.
 
 
 
 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید