تعیین وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی برای آزادی اسماعیل احمدی راغب

دستگاه قضایی برای آزادی اسماعیل (زرتشت) احمدی راغب قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی تعیین کرده است. این فعال مدنی در روز یکشنبه ۲۳ آبان ماه، بازداشت و هم اکنون در بند ۲۰۹ زندان اوین نگهداری می‌شود.
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، اسماعیل احمدی راغب، فعال مدنی که پیش‌تر در منزل خود و بدون ارائه حکم از سوی مأموران وزارت اطلاعات بازداشت شده بود، طی هفته آینده مجدداً در دادگاه محاکمه خواهد شد. مسئولین قضایی به خانواده این فعال مدنی اعلام داشته‌اند که برای آزادی وی در روز دادگاه وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی تهیه کنند.
 
گفتنی است که آقای احمدی راغب پیش تر در سوم آذر ماه در دادگاه انقلاب به اتهام «تبلیغ علیه نظام» محاکمه شده است و هم اکنون در بند ۲۰۹ زندان اوین نگهداری می‌شود.
 
نیروهای امنیتی صبح روز یکشنبه ۲۳ آبان ماه، ضمن بازداشت این فعال مدنی وسایل شخصی وی را ثبت و ضبط کرده بودند.
 
آقای احمدی راغب که سابقه بازداشت دارد، پیش‌تر به دلیل انتشار مطالب انتقادی در صفحه شخصی خود به «تبلیغ علیه نظام» متهم و از سوی دادگاه انقلاب شهریار به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.
 
در تاریخ ۲ آذرماه سال ۹۴ اسماعیل احمدی راغب در مقابل زندان اوین به همراه تعدادی دیگر از فعالین و معترضین بازداشت در شانزدهم آذرماه با قرار کفالت از زندان اوین آزاد شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید