تداوم اعتصاب غذا / انتقال به بهداری زندان / ممانعت از آزادی زرتشت احمدی راغب

بیش از یک ماه و نیم است که «زرتشت (اسماعیل) احمدی راغب» فعال مدنی به صورت بلاتکلیف در زندان اوین نگهداری می شود. علی رغم حدود یک ماه ازقرار وثیقه ۱۰۰ میلیون  تومانی  و انجام  و تودیع این وثیقه برای این فعال مدنی همچنان از آزادی او ممانعت بعمل می آید. علی رغم  بیماری قلبی ، این فعال من در بیستمین روز از اعتصاب غذا به سر می برد و شامگاه روز جاری  به حالت بیهوش به بهداری زندان منتقل و پس از رسیدگی اولیه به بند بازگردانده شده است.
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، «زرتشت (اسماعیل) احمدی راغب»، صبح روز یکشنبه ۲۳ آبان‌ماه،  در منزل شخصی اش در شهریار توسط نیروهای امنیتی لباس شخصی بازداشت وطی یک تماس تلفنی کوتاه با خانواده‌اش  در روز بعد خبر داد که درسلول های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین نگهداری می‌شود.
زرتشت احمدی راغب به علت عدم پاسخگویی و رسیدگی مراجع قضایی به برگزار نشدن دادگاه ، عدم پذیرش وثیقه مطرح شده ، بازجویی های پی در پی و انفرادی از روز اول انتقالش به سلول های انفرادی دست به اعتصاب غذا زده بود و روز دوشنبه ۲۲ آذر درپی وخامت جسمی ، کاهش وزن و اصرار خانواده به اعتصاب غذای خود پایان داده بود. اما  مجددا پس از انتقالش به سالن ۱ بند ۴ زندان اوین  در ۲۳ آذرماه اعتصاب غذای خود را شروع کرده است.
«زرتشت (اسماعیل)احمدی راغب» پیش تر نیز سابقه بازداشت و محکومیت به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیز مدنی را داشته است.
شعبه اول دادگاه انقلاب شهریاردر ۲۷ بهمن ماه ۹۴ این فعال مدنی را به اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق نشر مطالب انتقاد آمیز در فیسبوک شخصی اش به شش ماه حبس تعزیری محکوم کرده بود.
آقای احمدی راغب، پرونده دیگری نیز در ارتباط با شرکت در تجمعات اعتراضی مسالمت آمیز دارد، وی دوم آذرماه سال گذشته به همراه تعداد دیگری از فعالین مدنی در تجمعی مقابل ساختمان لاستیک دنا در تهران بازداشت و به بند هشت زندان اوین منتقل شد. وی با قرار کفالت در شانزدهم آذرماه از بابت پرونده مذکور آزاد شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید