دادگاه تجدید نظر دو فعال مدنی در اسفند برگزار می شود

جلسه دادرسی درخواست تجدیدنظرخواهی، الهام رسولی باغی و محمود معصومی دو کنشگر مدنی، روز ۹ اسفند در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی،  پرونده محمود معصومی و الهام رسولی باغی که از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ترتیب به  یازده و یک سال حبس تعزیری محکوم شده بودند، با اعتراض متهمان به احکام صادره به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران ارجاع شد.

یک منبع اگاه در این خصوص به گزارشگر کمپین گفت:«بر اساس ابلاغیه که به دست وکیل این دو نفر پیام درفشان رسیده، این دو فعال مدنی، موظف‌اند ساعت نه صبح مورخ ۹ اسفند در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر ، مستقر در دادگاه انقلاب تهران حاضر شوند.»

پیش تر محمود معصومی و الهام رسولی باغی در یک پرونده مشترک به حکم  قاضی مقیسه ریاست شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به دلیل حضور در تجمعات اعتراضی، ارتباط با خانواده های زندانیان بازداشت شده، توهین به رهبری به ترتیب به ۱۲ و ۱ سال حبس تعزیری محکوم شده بودند.

گفتی است، محمود معصومى در تاریخ  ۱۲ بهمن ماه سال جاری  از سوی ماموران امنیتی بازداشت و به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات مستقر در زندان اوین منقل شده است.

لازم به توضیح است، محمود معصومی اخیرا در تظاهرات سراسری دی‌ماه نیز در شهر تهران بازداشت و  با قرار کفالت موقتا تا روز دادگاه از زندان اوین آزاد شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید