مختار اسدی معلم زندانی با پایان دوران محکومیت از زندان آزاد شد

مختار اسدی،  عضو انجمن صنفی معلمان کردستان امروز دوشنبه ۱۸ تیرماه با پایان دوران محکومیت از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، امروز دوشنبه ۱۸ تیرماه ۱۳۹۷ مختار اسدی، عضو انجمن صنفی معلمان کردستان با پایان دوران محکومیت یک سال حبس از زندان آزاد شد.

مختار اسدی،  در روز ۲۶ شهریور ماه سال جاری برای پیگیری وثیقه خود از بابت پرونده سابق به دادگاه انقلاب تهران مراجعه کرده بود که  از سوی ضابطان قضایی بازداشت و به زندان منتقل شد.

وی در اسفندماه سال گذشته نیز بدلیل محروم ماندن از مرخصی و در اعتراض به عدم توجه مسئولان قضایی به خواسته هایش دست به اعتصاب غذای تر زده بود.

این معلم کرد سنندجی پیش تر در سال ۱۳۸۵ در اعتراض بزرگ نمایندگان کانون‌های صنفی معلمان با فراکسیون مجلس از سوی پلیس امنیت بازداشت شده بود.

در سال ۸۹ پس از بازداشت اعضای کانون صنفی معلمان، مختار اسدی نیز بازداشت و به بند ۲۰۹ اوین منتقل شد. این فعال صنفی پس از ۶۶ روز بازداشت با  تامین وثیقه به صورت موقت از زندان آزاد شد. قاضی صلواتی در شعبه پانزده دادگاه انقلاب به اتهام تبلیغ علیه نظام برای وی حکم یک سال حبس صادر کرد.

در آذرماه ۱۳۹۱ آموزش و پرورش استان کردستان حکم تبعید مختار اسدی، فعال صنفی معلمان را برای پنجمین سال پیاپی تمدید کرده بود که با شکایت نامبرده به دیوان عدالت اداری حکم مذکور لغو شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید