روزبه مشکین خط بازداشت شد

روزبه مشکین خط، سردبیر سایت مسدود شده انتخاب خبر از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات مستقر در زندان اوین منتقل شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روزبه مشکین خط، روز چهار شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷، بازداشت و به  بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.

مصطفی ترک همدانی، وکیل پایه یک دادگستری با تایید این خبر در صفحه تویتر خود نوشته: «آقای روزبه مشکین خط هفته گذشته به دفترم آمدند و پس از گفتگو بناشد خودش و بدون وکیل به دادسرا مراجعه کند و در صورت نیاز بنده اعلام وکالت کنم و البته رسانه ای نشود. وی سه روزست که بازداشت شده و فردا برای تشریفات وکالت به دادسرا بروم. از انتشار اخبار بالا آنهم با جزییات کامل متعجبم!»

پیش تر شعبه‌ی ۱۲ دادسرای فرهنگ و رسانه  طی حکمی دستور مسدودسازی سایت انتخاب خبر را داده بود.

مشکین خط پیش از این درباره سرنوشت مدیرمسئول انتخاب خبر گفته بود: «مدیرمسئول انتخاب خبر با احضار به شعبه‌۱۲ دادسرای فرهنگ و رسانه با اتهاماتی نظیر: نشر اکاذیب و تبلیغ علیه نظام از سوی دادستان کل کشور به عنوان مدعی العموم رو به رو گردید که پس از بازجویی و تفهیم اتهام با قید وثیقه یکصد میلیون تومانی آزاد گردید.»

از دلایل بازداشت روزبه مشکین خط، اطلاع دقیقی در دست نیست، اما برخی از رسانه خبری، انتشار مصاحبه‌های عناصر اپوزیسیون خارج از کشور را دلیل بازداشت وی عنوان کرده اند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید