تداوم بی خبری از آرمان غفوری شهروند اهل مریوان

از آرمان غفوری، فعال محیط زیست و دانشجوی جغرافیای دانشگاه پیام نور مریوان که ۸ مرداد ماه توسط نیروهای ادارە‌ی اطلاعات شهرستان مریوان بازداشت شده‌بود، کماکان خبری در دست نیست.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، آرمان غفوری، فعال محیط زیست و دانشجوی جغرافیای دانشگاه پیام نور مریوان که ۸ مرداد ماه توسط نیروهای ادارە‌ی اطلاعات شهرستان مریوان بازداشت شده‌بود، کماکان تحت بازجویی و بازداشت نیروهای امنیتی قرار دارد و اطلاع دقیقی از وضعیت وی در دست نیست.

گفتنی است پیش‌تر خبری مبنی بر آزادی این فعال مدنی با قید وثیقه منتشر شده‌بود. این در حالی است که یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ یک منبع مطلع که خواست نامش فاش نشود ضمن تکذیب آزادی آرمان غفوری، به کمپین گفت: «خبر آزادی وی به دلیل تهدید خانواده آقای غفوری منتشر شده‌بود، اما ایشان کماکان در بازداشت است و پیگیری های خانواده و نزدیکان او برای اطلاع از وضعیتش راه به جایی نبرده است.»

آرمان غفوری، بە عنوان دبیر انجمن “ژینگە” پیام نور مریوان، چند همایش زیست محیطی برگزار کرد و در بسیاری از روزنامەها و هفتەنامەهای زیست محیطی معضلات زیست محیطی منطقه را می‌نوشت.

او چندین سال در انجمن سبز چیا جهت مقابلە با آتش سوزی‌های شهرهای کردستان و کرمانشاە عضوی تاثیرگذار بوده است

وی، پیش‌تر در تاریخ ٢۱ اسفند ۹۶ به همراه ۱۰ فعال مدنی دیگر به دلیل شرکت در تجمعاتی در محکومیت “حمله‌ی ارتش ترکیه به شهر عفرین” بازداشت و نهایتا با کفالت ۵ میلیون تومانی آزاد شدە‌بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید