مهرناز حقیقی پزشک و فعال مدنی آزاد شد

مهرناز حقیقی، کنشگر مدنی که پیش‌تر طی حکمی از سوی دادگاه انقلاب بندرعباس به تحمل شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بود و جهت تحمل حبس به زندان مرکزی بندرعباس منتقل شده‌بود، به صورت مشروط آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، مهرناز حقیقی، فعال حقوق بشر که روز شنبه ۳۱ شهریورماه ۱۳۹۷ برای گذراندن دوران محکومیت ۶ ماه حبس تعزیری خود به زندان مرکزی بندرعباس منتقل شده‌بود، دوشنبه ۹مهرماه، با احتساب ایام مدت بازداشت به صورت مشروط از زندان آزاد شد.

این فعال مدنی و پزشک ساکن بندرعباس پیش‌تر در تاریخ ۱ اسفندماه ۹۵ از سوی ماموران اداره اطلاعات این شهر به اتهام “تبلیغ علیه نظام” بازداشت و و پس از یک هفته بازجویی در انفرادی اداره اطلاعات این شهر به بند عمومی زندان زنان بندرعباس منتقل شد، وی در تاریخ ۲۳ فروردین‌ماه ۹۶ از بند عمومی زندان زنان بندرعباس به بند ۲۰۹ اوین منتقل و نهایتا در تاریخ ۷ خردادماه همان سال با تامین وثیقه از زندان آزاد شده‌بود.

کمپین پیش‌تر گزارش داده بود که در هنگام بازداشت خانم حقیقی کلیه لوازم منزل او از سوی نیروهای امنیتی مورد تفتیش کامل قرار گرفته و تلفن همراه وی نیز از سوی نیروهای امنیتی به عنوان “آلت جرم” شناخته شده و از تحویل آن خودداری کرده‌اند.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید