حکم حبس و جریمه نقدی دو فعال مدنی در دادگاه تجدیدنظر تایید شد

احکام حبس و جریمه نقدی دو فعال مدنی ساکن تهران از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران تایید شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، ۱۲ سال حبس تعزیری محمود معصومی و ۵ میلیون تومان جریمه نقدی بدل از یک‌سال حبس الهام رسولی باغی، از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران به ریاست قاضی زرگر تایید و دهم آذرماه به آن‌ها ابلاغ شد.

یک منبع مطلع به کمپین گفت: «دادگاه تجدید نظر این دو فعال مدنی، ۱۴ شهریورماه برگزار شده‌بود. محمود معصومی و الهام رسولی باغی، دو فعال مدنی ساکن تهران، پیش‌تر از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ترتیب به ۱۲ و ۱ سال حبس تعزیری محکوم شده بودند که یک سال حبس تعزیری خانم رسولی به ۵ میلیون تومان جریمه نقدی تغییر یافت و حکم ۱۲ سال حبس تعزیری محمود معصومی عینا تایید شد.»

این منبع افزود: «اتهامات طرح شده علیه آقای معصومی “اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام، توهین به مقدسات و توهین به رهبری” عنوان شده است.»

این دو فعلا با قید وثیقه آزاد هستند.

محمود معصومی و الهام رسولی باغی در یک پرونده مشترک به حکم قاضی مقیسه ریاست شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به دلیل حضور در تجمعات اعتراضی، ارتباط با خانواده‌های زندانیان بازداشت شده، توهین به رهبری به ترتیب به ۱۲ و ۱ سال حبس تعزیری محکوم شده بودند.

گفتی است، محمود معصومى در تاریخ ۱۲ بهمن ماه سال جاری از سوی ماموران امنیتی بازداشت و به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات مستقر در زندان اوین منتقل شده است.

لازم به توضیح است، محمود معصومی در تظاهرات سراسری دی‌ماه نیز در شهر تهران بازداشت و با قرار کفالت موقتا تا روز دادگاه از زندان اوین آزاد شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید