حمیدرضا امینی در زندان اوین “کف خواب” شده‌است/ گزارشی از آخرین وضعیت این زندانی

شامگاه دوشنبه، حمیدرضا امینی، فعال مدنی و زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، از سوی افسر نگهبان بند ۸ این زندان “تهدید به انتقال به زندان دیگری” شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، شامگاه دوشنبه۱۹ آذرماه، حمیدرضا امینی، فعال مدنی و زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، از سوی افسر نگهبان بند ۸ این زندان “مورد فحاشی” قرار گرفت و “تهدید شد که به زندان دیگری” منتقل می‌شود. گفته شده این زندانی سیاسی، اکنون ممنوع‌التماس شده و «صادق صادقی» افسر نگهبان بند ۸ زندان اوین با گرفتن «تخت»وی، او را «کف‌خواب» کرده است.

یک منبع مطلع در این خصوص به کمپین گفت: «صادق صادقی، افسر نگهبان، به دلایلی نامشخص و یا مسائل شخصی، دوشنبه شب حمیدرضا امینی را مورد فحاشی قرار داد و قصد ضرب‌ و جرح او را داشت که با ممانعت سایر زندانیان روبرو شد. حمیدرضا امینی، سپس از سوی افسر نگهبان تهدید شد که به زندان دیگری منتقل خواهد شد.»

این منبع در ادامه افزود: «آقای امینی هم‌اکنون ممنوع‌التماس شده و «صادق صادقی» افسر نگهبان با گرفتن «تخت» وی در بند ۸ زندان، او را «کف‌خواب» کرده است.»

“کف خواب‌” در زندان به کسانی گفته می‌شود که به دلایل گوناگون امکان استفاده از تخت را ندارند و به ناچار بر روی زمین و در شرایطی نامناسب شب را روز می‌کنند.

گفتنی است، حمیدرضا امینی که با حساب کاربری “آریوبرزن” در شبکه‌های اجتماعی فعال بود، روز ۱۱ مهرماه ۹۷ پس از تشکیل جلسه دادگاه رسیدگی به اتهاماتش در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی، به ۱۱ سال زندان محکوم شد.

یک منبع مطلع درخصوص جزئیات این پرونده به کمپین گفته‌بود: “در این جلسه دادگاه حمیدرضا امینی به اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” به ۵ سال حبس تعزیری، به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱ سال حبس تعزیری و به اتهام “توهین به رهبری” به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد”.

از سوی دیگر گزارش شده‌بود که آقای حمیدرضا امینی از بابت اتهام «توهین به مقدسات» پس از تشکیل جلسه دادگاه در مردادماه سال جاری نیز به تحمل سه سال حبس محکوم شده است.

کمپین پیش از این گزارشی در خصوص صدور محکومیت ۱۱ ساله این فعال تلگرامی منتشر کرده‌بود.

حمیدرضا امینی که در فضای مجازی با اکانت “آریوبرزن” فعالیت می‌کرد، روز ۱۱ آذرماه ۱۳۹۶ بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد و تحت بازجویی قرار گرفت، اما به دلیل عدم همکاری با وزارت اطلاعات در ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۶، به زندان تهران بزرگ مشهور به “فشافویه” منتقل شد و به همین دلیل یک بار دست به اعتصاب غذازده بود و طی وعده مسئولین مبنی بر رسیدگی به وضعیت وی اعتصاب غذای خود را شکسته بود.

مطالب مرتبط:

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید