محرومیت از تماس حمیدرضا امینی زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین

روز جاری، حمیدرضا امینی، فعال مدنی و زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، که پیش‌تر از سوی افسر نگهبان بند ۸ این زندان “تهدید به انتقال به زندان دیگری” شده‌بود، در دفتر رییس زندان، مجددا مورد “توهین و فحاشی” قرار گرفت.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، حمیدرضا امینی، فعال مدنی و زندانی سیاسی (آریو برزن) که دوره محکومیت خود را در زندان اوین سپری می‌کند، روز جاری، یک‌شنبه ۲ دی‌ماه، از سوی صادق صادقی، افسر نگهبان بند ۸ در حضور رییس زندان اوین مورد “توهین و فحاشی” قرار گرفت و پس از آن بنا به دستور علی چهارمحالی، رییس این زندان، از تماس تلفنی نیز محروم شد. گفته شده، “این اهانت‌ها در دفتر رییس زندان اتفاق افتاده و دلیل آن خصومت شخصی افسر نگهبان مذکور با حمیدرضا امینی است.”

یک منبع مطلع در این خصوص به کمپین گفت: «روز جاری، آقای امینی به همراه افسر نگهبان بند، برای رسیدگی به وضعیتش به دفتر رییس زندان مراجعه می‌کند که در دفتر رییس زندان و در حضور او، توسط افسر نگهبان بنا به دلایل و خصومت شخصی، مورد اهانت و فحاشی قرار می‌گیرد».

این منبع افزود: «پس از آن، بدون اینکه به حمیدرضا امینی فرصت دفاع داده شود، از دفتر رییس زندان بیرون انداخته شد و بعد هم به او گفتند که بنا به دستور رییس زندان ممنوع‌التماس شده‌است».

گفتنی‌است، پیش از این در شامگاه روز دوشنبه۱۹ آذرماه، حمیدرضا امینی، از سوی افسر نگهبان بند ۸ این زندان “مورد فحاشی” قرار گرفته‌بود و “تهدید شده‌بود که به زندان دیگری” منتقل خواهد شد.

کمپین در همین خصوص گزارشی منتشر کرده‌بود.

گفتنی است، حمیدرضا امینی که با حساب کاربری “آریوبرزن” در شبکه‌های اجتماعی فعال بود، روز ۱۱ مهرماه ۹۷ پس از تشکیل جلسه دادگاه رسیدگی به اتهاماتش در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی، به ۱۱ سال زندان محکوم شد.

یک منبع مطلع درخصوص جزئیات این پرونده به کمپین گفته‌بود: “در این جلسه دادگاه حمیدرضا امینی به اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” به ۵ سال حبس تعزیری، به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱ سال حبس تعزیری و به اتهام “توهین به رهبری” به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد”.

از سوی دیگر گزارش شده‌بود که آقای حمیدرضا امینی از بابت اتهام «توهین به مقدسات» پس از تشکیل جلسه دادگاه در مردادماه سال جاری نیز به تحمل سه سال حبس محکوم شده است.

کمپین پیش از این گزارشی در خصوص صدور محکومیت ۱۱ ساله این فعال تلگرامی منتشر کرده‌بود.

حمیدرضا امینی که در فضای مجازی با اکانت “آریوبرزن” فعالیت می‌کرد، روز ۱۱ آذرماه ۱۳۹۶ بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد و تحت بازجویی قرار گرفت، اما به دلیل عدم همکاری با وزارت اطلاعات در ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۶، به زندان تهران بزرگ مشهور به “فشافویه” منتقل شد و به همین دلیل یک بار دست به اعتصاب غذازده بود و طی وعده مسئولین مبنی بر رسیدگی به وضعیت وی اعتصاب غذای خود را شکسته بود.

مطالب مرتبط:

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید