احمد تقوی، معلم بازنشسته ابهری آزاد شد

احمد تقوی، معلم بازنشسته اهل ابهر، با سپردن وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز جاری شنبه ۲۲ دی‌ماه، احمد تقوی، فعال صنفی و معلم بازنشسته که سوم دی‌ماه از سوی ماموران امنیتی در ابهر بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات زنجان منتقل شده‌بود، با سپردن وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت آزاد شد.

گفتنی است، طی روند بازجویی، به احمد تقوی که در پی سخنرانی در تجمع اعتراضی بازنشستگان ابهر بازداشت شده‌بود، اتهامات “اخلال در نظم عمومی” و “تبلیغ علیه نظام” تفهیم شده و این فعال صنفی تا زمان تکمیل پرونده و برگزاری دادگاه به صورت موقت آزاد شده‌است.

کمپین پیش‌تر گزارشی از آخرین وضعیت احمد تقوی، معلم بازنشسته ابهری در بازداشت منتشر کرده‌بود.

یک منبع مطلع در این خصوص به کمپین گفته‌بود: «آقای تقوی بعد از بازداشت به اداره اطلاعات زنجان منتقل شد و اتهامات “اخلال در نظم عمومی” و “تبلیغ علیه نظام” به این معلم بازنشسته تفهیم شده و قاضی پرونده برای اتهام “اخلال در نظم عمومی” قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی و برای اتهام “تبلیغ علیه نظام” قرار بازداشت موقت تا زمان برگزاری دادگاه صادر کرده است».

گفته شده بود که این معلم بازنشسته روز ۲۸ آذرماه در میان جمعی از بازنشستگان ابهر، در مقابل فرمانداری این شهر که اقدام به برگزاری تجمع کرده بودند، سخنرانی اعتراض آمیزی کرده‌بود. فایل صوتی کامل این سخنرانی، در گزارش بازداشت او آمده است.

پیش‌تر یک منبع نزدیک به خانواده احمد تقوی به کمپین گفته بود: «او پس از سخنرانی چند تماس تلفنی مشکوک از یک نهاد امنیتی داشت و به نظر می‌رسد که این بازداشت در خصوص ایراد همان سخنرانی باشد».

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید