ممانعت دادستانی از اعزام مصطفی دانشجو به بیمارستان

مسئولان دادستانی به‌رغم توصیه‌ی پزشکان بهداری زندان اوین، مبنی بر ضرورت عمل جراحی مصطفی دانشجو در مراکز درمانی تخصصی، از اعزام این وکیل زندانی به بیمارستان جلوگیری کرده‌اند.

به گزارش مجذوبان نور، جلوگیری از اعزام مصطفی دانشجو، به بیمارستان در حالی انجام شده است که سوابق بیماری وی از دوران بازداشت قبلی در بهداری اوین موجود است.

این فعال حقوق درویشان گنابادی به بیماری ریوی آسم و اسکیمیک قلبی مبتلاست و سینکوپ‌های متعدد، بارها وی را روانه‌ی بیمارستان کرده است.

به گفته‌ی پزشکان معالج، آقای دانشجو به دلیل سیر پیش‌رونده‌ی بیماری و وضعیت عمومی قلبی و ریوی باید به‌طور مستمر در مراکز تخصصی معاینه شود اما به دستور دادستانی از زمان بازداشت در ۱۶ تیر ۱۳۹۶ تا امروز از دسترسی او به مراکز تخصصی درمانی و داروهای تجویزشده‌ی قبلی جلوگیری شده است.

علی‌ شریف‌زاده وکیل مصطفی دانشجو پیش‌تر در گزارشی خطاب به سازمان زندان‌ها از کارشکنی در اعزام این فعال حقوق درویشان گنابادی به بیمارستان خبر داده و گفته بود که به دلیل محدودیت پارامترهای تنفسی و امکانات درمانی در بهداری زندان اوین دستور بستری اورژانسی مصطفی دانشجو صادر شده بود اما مقامات زندان اوین و دادستانی از اعزام او جلوگیری کردند.

گفتنی است، بامداد یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷، هفت مأمور مسلح با دستور بازپرس هادی‌پور از شعبه سوم دادسرای امنیت (شهید مقدس) به منزل مادری مصطفی دانشجو یورش برده و با شکستن در و کشیدن اسلحه این وکیل دادگستری را در حضور اعضای خانواده‌اش بازداشت کردند.

مصطفی دانشجو وکیل دادگستری و از مدیران وب‌سایت مجذوبان‌نور، طی حکمی از سوی قاضی مقیسه رییس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ۸ سال حبس محکوم شده‌است.

مصطفی دانشجو پیش از این در اردیبهشت ماه سال۱۳۹۰ با حکم هفت ماه حبس تعزیری راهی زندان ساری شد که در مدت تحمل این حکم با تشکیل پرونده جدیدی به زندان اوین منتقل و به سه سال و شش ماه حبس دیگر محکوم شد.

این وکیل و فعال حقوق دراویش گنابادی که بیش از ۴ سال در زندان‌های اوین و ساری محبوس بود، در روزدوشنبه ۲۸ اردیبهشت  ماه ۱۳۹۴ با پایان یافتن مدت محکومیتش از زندان اوین آزاد شد.

لازم به توضیح است، حراست کل دانشگاه آزاد در اردیبهشت ماه ۹۶ طی نامه‌ای از ادامه‌ی تحصیلات مصطفی دانشجو، در رشته حقوق جزا و جرم‌شناسی جلو گیری کرده و همچنین پروانه وکالت این وکیل دادگستری نیز در جریان دفاع از حقوق دراویش طریقت نعمت‌اللهی گنابادی با گزارش نهادهاى امنیتی لغو شده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید