انتقال سراج میردامادی از بیمارستان به زندان

سید سراج الدین میردامادی، روزنامه نگار و زندانی سیاسی پس از عمل جراحی و خارج کردن ترکش حاصله از جنگ ، روز یکشنبه ۱۷ خرداد ماه به بند هشت زندان اوین بازگردانده شده است.
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی،این روزنامه نگار زندانی که در صبح روز دوشنبه ۴ خرداد ماه ۱۳۹۴ در بیمارستان امام خمینی تهران جهت خارج کردن ترکش حاصله از جنگ تحت عمل جراحی قرار گرفته بود، ظهر روزیکشنبه ۱۷ خرداد ماه ۱۳۹۴ با به اتمام نرسیدن رونددرمان خود به بند هشت زندان اوین منتقل شده است .
پیش تر بر اثر جراحات جنگ عصب مچ پا وی نیز دچار مشکلاتی شده بود، که طی اقدامات صورت گرفته قراربر این بود که به درمان این مشکل در بیمارستان نیز پرداخته شود. اما با دستور مقام های قضایی برای بازگرداندن وی به زندان، این بخش از درمان وی به زمان نامشخص دیگری موکول شده است.
انتقال این روزنامه نگارزندانی در حالی صورت گرفته است، که با توجه به وضعیت عمل او و خارج کردن ترکش از بالای ریه، وی نیاز ضروری به هوای آزاد دارد، و نسبت به شرایط نامناسب بند هشت زندان اوین امکان پذیر نیست.
وی به اتهام تبلیغ علیه نظام به یکسال و به اتهام اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت ملی از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی ابولقاسم صلواتی به پنج سال حبس محکوم شده است.
حکم وارده در روز یکشنبه پنجم مرداد ماه ۵ مرداد ماه ۱۳۹۳به وی ابلاغ شده است.سراج الدین میردامادی، پسردایی آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی است و پدرش، حسین میردامادی، از مهمترین چهره های مذهبی استان خراسان به شمار می آید. او پس از بازگشتش به ایران در مرداد ماه سال ۱۳۹۲ به دفعات مکرر مورد بازجویی قرار گرفت و در نهایت بازداشت شد.
وی علاوه بر حرفه روزنامه نگاری، عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت و معاون مدیر کل انتخابات وزارت کشور دولت محمد خاتمی، رییس جمهور اسبق ایران در بین سال های ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۱ بود.
او پس از انتخابات دروغین ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸و منتخب شدن محمود احمدی نژاد به عنوان رییس جمهور برای ادامه تحصیل به فرانسه رفت و در آنجا مدرک کارشناسی ارشد در رشته ارتباطات را گرفت.
این روزنامه نگار در زمانیکه در خارج از کشور بود با رادیو زمانه که در هلند مستقر است همکاری می کرد و مطالبی در حوزۀ سیاست می نوشت و با شبکۀ خبری بی بی سی فارسی به عنوان مهمان برنامه مصاحبه می کرد. او پس از ریاست جمهوری حسن روحانی در مرداد ماه ۱۳۹۲ به ایران بازگشت.
این روزنامه نگار برای نخستین بار در ۱۸ دی ماه سال ۱۳۹۲ از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب متهم به اتهام تبلیغ علیه نظام شد اما پروندۀ وی مجددا برای رفع نقص به دادسرای اوین بازگردانده شد. او در نهایت در روز ۲۰ اردبیهشت ماه ۱۳۹۳به دنبال احضاریه ای که دریافت کرده بود به دادسرای اوین مراجعه کرد که در همانجا بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید