سفارت ایران در فرانسه از دریافت نامه‌های درخواست آزادی آتنا دائمی خودداری کرد

سفارت ایران در فرانسه از دریافت نامه‌های درخواست آزادی آتنا دائمی، فعال مدنی محبوس در زندان اوین خودداری کرد.

طی روزهای اخیر، عفو بین‌الملل فرانسه برای تحویل نامه‌های درخواست آزادی آتنا دائمی، فعال مدنی محبوس در بند زنان زندان اوین، از سوی فعالان عفو بین‌الملل و شهروندان فرانسوی به سفارت ایران در پاریس مراجعه کرد. این در حالی است که سفارت ایران از گرفتن این نامه‌ها خودداری کرده‌است.

سفارت ایران در پاریس از گرفتن نامه‌های درخواست آزادی آتنا دائمی خودداری کرد

نامه آتنا دائمی از زندان اوین به مناسبت ۸ مارس، روز جهانی زن

این زندانی مدت‌هاست که با سرگیجه‌ و سردردهای مدام و بی‌حسی در ناحیه چشم راستش مواجه است.

پیش از این پزشک بهداری زندان قرچک در اردبیهشت‌ماه ۹۷ برای او درخواست انجام «ام آر ای» را نوشته، با این حال او تاکنون به مراکز درمانی خارج از زندان برای معاینه منتقل نشده است.

کمپین پیش از این گزارشی از آخرین وضعیت آتنا دائمی منتشر کرده‌بود.

آتنا (فاطمه) دائمی ۲۹ ساله، در بیست‌ و‌ نهم مهرماه سال ۱۳۹۳، بازداشت و ۸۶ روز در سلول انفرادی بند دو الف تحت بازجویی بود. وی در تاریخ ۲۸ دی‌ماه ۱۳۹۳ پس از پایان بازجویی ها به بند زنان زندان اوین منتقل شده بود.

این زندانی پس از چندین بار به تعویق افتادن جلسه دادگاه نهایتا در تاریخ ٢٣ اسفندماه ٩٣، در دادگاهی به ریاست قاضی مقیسه، قاضی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران با حضور وکیل خود و دیگر متهمین این پرونده مورد محاکمه قرار گرفت. وی به دلیل فعالیت های مدنی مسالمت آمیز، به اتهام «تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، توهین به رهبری، توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی و اختفای ادله جرم» به ۱۴ سال زندان محکوم شد. این حکم در دادگاه تجدید نظر و با اعمال ماده ۱۳۴ به ۵ سال حبس کاهش یافت.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید