کریم ساعدی یکی از ساکنان کوی کارگران شهر حمیدیه در اهواز با وثیقه آزاد شد

کریم ساعدی، زندانی محبوس در زندان شیبان اهواز با سپردن وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی، به صورت موقت آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸، کریم ساعدی از ساکنان کوی کارگران شهر حمیدیه که در بند ۵ زندان شیبان اهواز به‌سر می‌بُرد و به دلیل از کار افتادن کلیه‌هایش جهت دیالیز به بیمارستان کرمی اهواز منتقل شده‌بود، با سپردن وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی، به صورت موقت، تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

منبع نزدیک به این شهروند به کمپین گفت:‌ «دادگاه انقلاب اهواز به دلیل از کار افتادن کلیه‌های آقای ساعدی و نیاز مداوم به دیالیز با آزادی موقت او موافقت کرده‌است».

کریم ساعدی از ساکنان کوی کارگران شهر حمیدیه که دربند ۵ زندان شیبان اهواز بسر می‌بُرد، شنبه ۱۲ آبان‌ماه ۱۳۹۷ بازداشت شده‌بود و به دلیل ابتلا به بیماری کلیوی و پس از مراجعه مکرر خانواده او نزد مسئولان زندان شیبان و پیگیری آن‌ها در دادگاه انقلاب، مقامات قضایی، با انتقال او به بیمارستان خمینی اهواز موافقت کرده‌بودند، اما به دلیل کمبود امکانات پزشکی در آن بیمارستان و با اصرار خانواده ساعدی و با هزینه شخصی‌ آن‌ها وی را به بیمارستان کرمی اهواز منتقل کردند.

آقای ساعدی در این بیمارستان به دلیل از کار افتادن کلیه‌هایش مورد دیالیز قرار گرفته‌بود و بنا به گفته نزدیکان وی هم اکنون نیز نیاز به درمان مداوم و دیالیز دارد.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای ساعدی به کمپین گفته‌بود: «خانواده و نزدیکان کریم ساعدی پیگیر وضعیت او بودند و در نهایت توانستند موافقت مقامات قضایی را برای انتقال او به مراکز درمانی تخصصی خارج از زندان کسب کنند».

کریم ساعدی زندانی محبوس در زندان شیبان اهواز به بیمارستان منتقل شد

پیش‌تر یک منبع آگاه در خصوص وضعیت آقای ساعدی به کمپین گفته‌بود: «وضعیت این زندانی سیاسی، حدود ۲۰ روز است که خیلی وخیم شده و یکی از کلیه‌هایش از کار افتاده است. آقای ساعدی علاوه بر مشکلات کلیوی، استفراغ خونی نیز دارد و مسؤلین زندان از انتقال او به بیمارستان جهت درمان ممانعت می‌کنند».

مأموران اداره اطلاعات اهواز، ظهر روز شنبه ۱۲ آبان ماه ۱۳۹۷، کریم ساعدی ۳۱ ساله، فرزند عبدالرضا، متأهل و دارای دو فرزند از ساکنان کوی کارگران شهر حمیدیه و عادل مشعلی، ۳۰ ساله فرزند حبیب، متأهل و دارای مغازه موبایل فروشی از اهالی کوی نخیل شهر حمیدیه را بازداشت کردند.

لازم به توضیح است؛ در بند ۵ زندان شیبان، کماکان ۱۳۰ تن از فعالان سیاسی، مدنی و فرهنگی عرب با اتهامات سیاسی و امنیتی در شرایط بسیار وخیم بهداشتی و با حداقل امکانات آسایشی و خدماتی نگهداری می‌شوند.

در این ارتباط بیشتر بخوانید:

وضعیت نامناسب جسمانی یک شهروند در زندان شیبان

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید