ملاقات دو عضو بازداشتی «ندای زنان ایران» با خانواده‌هایشان

خانواده‌های «اکرم نصیریان» و «ناهید شقاقی»، با این دو عضو «ندای زنان ایران»، در زندان ملاقات کردند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز پنج‌شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸، «اکرم نصیریان» و «ناهید شقاقی» دو تن از اعضای «ندای زنان ایران» که در بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات مستقر در زندان اوین به‌سر می‌برند، با خانواده‌های خود ملاقات کردند.

یک منبع نزدیک به خانم نصیریان به کمپین گفت: «امروز خانواده خانم نصیریان بعد از آخرین ملاقاتی که دو هفته پیش صورت گرفته‌بود، موفق شد به صورت کابینی با او ملاقات کند».

در این ملاقات حال روحی‌ او خوب گزارش شده‌است.

در طول مدت بازجویی اتهامات “تشویش اذهان عمومی و تشویق به بی‌حجابی” به اکرم نصیریان، تفهیم شده‌است.

رویا شقاقی، خواهر ناهید شقاقی نیز در اینستاگرام شخصی خود خبر از ملاقات با خواهرش داده و گفته‌است که خواهرش با اتهام “تبلیغ بی حجابی و تجمع” مواجه شده و کماکان در بند ۲۰۹ زندان اوین تحت بازجویی است.

پیش از این «سارا شقاقی» مادر ناهید شقاقی و «کاوه» برادر این مدافع حقوق زنان، از همه نهادهای حقوق بشری و رسانه‌ها خواسته‌بودند که صدای آن‌ها باشند.

ماموران امنیتی صبح روز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ «ناهید شقاقی»، مدافع حقوق زنان و عضو «ندای زنان ایران» را در منزل شخصی‌اش بازداشت کردند.

بنا بر آخرین پیگیری‌های خانواده خانم شقاقی، این فعال حقوق زنان، به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات مستقر در زندان اوین منتقل شده‌است.

اکرم نصیریان نیز روز دوشنبه ۹ اردیبهشت ۹۸ توسط ماموران امنیتی در خیابان بازداشت شده‌است.

اکرم نصیریان یکی دیگر از فعالان حقوق زنان که از روز دوشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، در بازداشت به‌سر می‌برد، در آخرین تماس تلفنی به خانواده‌اش گفته‌بود که از سلول انفرادی به سلولی دونفره در بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده است.

خانم نصیریان از چهره‌های فعال در امر سوادآموزی زنان و در گروه همیاری کمک به مردم سیل‌زده فعالیت داشت.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید