امیر ستاری رئوف، زندانی سیاسی دست به اعتصاب غذای خشک زد

امیر ستاری رئوف، زندانی محبوس در زندان مرکزی تبریز که روز یکشنبه در هفتمین روز از اعتصاب غذای اعتراضی خود پس از ضرب و جرح به سلول انفرادی منتقل شده بود، از روز گذشته دست به اعتصاب غذای خشک زده است. این شهروند به دلیل تعویق در رسیدگی به پرونده و ایرادات موجود در آن از روز دوشنبه ۲۰خرداد۱۳۹۸، در اعتصاب غذا بسر می برد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز گذشته دوشنبه ۲۷ خردادماه ۹۸، امیر ستاری رئوف، زندانی محبوس در زندان تبریز و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری دی‌ماه ۹۶ پس از انتقال به سلول انفرادی همراه با ضرب و جرح،  اعتصاب غذای‌تر خود را به خشک تبدیل کرد.

گزارش شده، آقای ستاری رئوف پس از انتقال به سلول انفرادی همراه با ضرب و جرح، در اعتراض به این موضوع، اعتصاب غذای خود را به اعتصاب خشک تبدیل و شب گذشته به بهداری زندان تبریز منتقل شده است.

یک منبع آگاه در این رابطه به کمپین گفت: «خبر اعتصاب غذای خشک آقای ستاری دیروز توسط یکی از زندانیان و از طریق تلفن به خانواده این زندانی اطلاع داده شده و در پیگیری امروز خانواده از دادستانی و مسئولین زندان تبریز  این خبر تأیید شده است».

آقای ستاری رئوف، دانشجوی کارشناسی علوم تربیتی و از بازداشت شدگان ۱۱ دی‌ماه ۱۳۹۶ توسط مأموران امنیتی همراه با ضرب و شتم بازداشت و بعد از یک روز به دادسرای تبریز و پس از آن به بند قرنطینه زندان این شهر منتقل شد. این فعال مدنی پس از ۲۵ روز با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی و تا پایان مراحل دادرسی به صورت موقت آزاد شد.

این فعال مدنی از سوی شعبه دو دادگاه انقلاب تبریز به اتهام “اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی” به ۷ ماه حبس تعزیری محکوم و روز  سه‌شنبه ۱۹ تیرماه جهت اجرای حکم راهی زندان تبریز شد.

این زندانی سیاسی روز چهارشنبه ۲۲ خرداد۱۳۹۸ با انتشار یک فایل صوتی دلایل اعتصاب غذایش را بیان کرده‌است.

منبع مطلعی پیش تر در رابطه با وضعیت آقای ستاری رئوف به کمپین گفته بود: «دومین پرونده وی که دقیقا یک هفته بعد از بازداشت اول اتفاق افتاد، به اتهام توهین به رهبری و فعالیت در فضای مجازی بود که در دادگاه تجدید نظر شعبه ۳دادگاه تبریز به ۶ماه حبس تعزیری تغییر یافت».

این منبع می‌افزاید: «پس از ورود به زندان مرکزی تبریز و پایان یافتن اولین پرونده وی و تجمیع دو حکم در دادگاه، وی را به ۵ سال حبس تعزیری محکوم کردند و علیرغم پیگیری های خانواده وی، هنوز جوابی از دیوان عالی بعد از گذراندن ۱۱ ماه زندان نگرفته‌اند».

آقای ستاری رئوف بنا به اعتراض خود بر این حکم، بارها به ریس قوه قضاییه و رئیس زندان مرکزی تبریز نامه نوشته‌ ولی درخواست‌هایش به نتیجه‌ای نرسیده‌است.

این فعال ترک (آذربایجانی) در فایل صوتی که نسخه‌ای از آن در اختیار کمپین قرار گرفته “از دست های غیرقانونی خبر داده که مانع تحقق عدالت شده” و اعلام نموده: “به زودی اسنادی از پرونده خود را در اختیار فعالان حقوق بشری قرار خواهد داد تا افکار عمومی در مورد عملکرد سیستم قضایی و امنیتی تبریز قضاوت کنند.”

بیشتر بخوانید:

گزارشی از وضعیت امیر ستاری زندانی در اعتصاب غذا در زندان تبریز؛ صدور حکم ۵ سال زندان

امیر ستاری فعال ترک (آذربایجانی) در زندان مرکزی تبریز اعتصاب غذا کرد

ممانعت از اعزام به مرخصی امیر ستاری

سه فعال مدنی در دادگاه شهرستان نقده تبرئه شدند

ضرب و جرح و انتقال امیر ستاری رئوف به سلول انفرادی در هفتمین روز اعتصاب غذا

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید