برزان محمدی زندانی سیاسی به زندان اوین منتقل شد

برزان محمدی، زندانی سیاسی که پیش از این خبر انتقال او از زندان فشافویه به زندان اوین تکذیب شده‌بود، در نهایت به زندان اوین منتقل شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، برزان محمدی، زندانی سیاسی که پیش از این در زندان تهران بزرگ (فشافویه) محبوس بود و بارها خواسته او مبنی بر انتقالش به زندان اوین با بی‌اعتنایی مسئولان قضایی مواجه می‌شد، به زندان اوین منتقل شد.

این زندانی سیاسی، غروب روز چهارشنبه ۵ خردادماه ۱۳۹۸ به قرنطینه زندان اوین منتقل شده و این خبر را ظهر امروز به صورت تلفنی به نزدیکان خود داده‌است.

پیش از این «ایرناپلاس» به نقل محمدهادی عرفانیان، وکیل مدافع این زندانی خبر داده‌بود که وی از زندان تهران بزرگ به زندان اوین منتقل شده‌. خبری که بعدتر توسط این زندانی تکذیب شد.

برزان محمدی زندانی سیاسی کماکان در زندان تهران بزرگ محبوس است

آقای محمدی از جمله کسانی بود که در خصوص نحوه کشته شدن علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی در زندان فشافویه، اطلاع رسانی کرده‌ و پس از آن گفته‌بود: «هر شب با وحشت و کابوس می‌خوابم».

وی در اسفندماه ۹۷ در اعتراض به وضعیت نامناسب زندان فشافویه و درخواست انتقال به زندان اوین به همراه علیرضا شیرمحمدعلی، دست به اعتصاب غذا زده بود.

علیرضا شیرمحمدعلی، ۲۱ ساله زندانی سیاسی، شامگاه دوشنبه ۲۰ خردادماه ۹۸، به دست دو زندانی مواد مخدر و قتل عمد در تیپ یک اندارزگاه ۱۱ زندان تهران بزرگ (فشافویه) همان بندی که برزان محمدی در آن محبوس بود، به قتل رسید.

آقای محمدی، شهروند ۴۱ ساله اهل سروآباد کردستان که دوران محکومیت ۳ سال و نیم خود را در زندان تهران بزرگ سپری می‌کند، از روز پنج‌شنبه ۲۳ اسفندماه ۱۳۹۷ در اعتراض به وضعیت نامناسب خود در زندان فشافویه و عدم رسیدگی به درخواستش مبنی بر انتقال به زندان اوین، دست به اعتصاب غذا زده‌بود و روز شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸، بنا به خواسته جمعی از فعالان سیاسی و مدنی و خانواده‌های جان‌باختگان به اعتصاب غذای خود پایان داد.

پیش از این شماری از فعالان سیاسی، مدنی و خانواده‌های آن‌ها در نامه‌ای سرگشاده از او خواسته‌ بودند که اعتصاب غذایش را پایان دهد.

آقای محمدی در فایل صوتی که نسخه‌ای از آن در اختیار کمپین قرار گرفت، در تماسی تلفنی از زندان تهران بزرگ گفته‌بود: «من هم اکنون ۱۰ ماه هست که در بند ویژه فوق امنیتی سوییت زندان تهران بزرگ بدون هیچ امکانات رفاهی به طور غیرقانونی به‌سر می‌برم و با توجه به شرایط بسیار بد این زندان و عدم انتقال به زندان اوین و یا زندان شهر خودم، مریوان دست به اعتصاب غذای خشک نمودم که بیش از ۲ ماه هیچ کدام از مسئولان قضایی و زندان به خواسته من اعتنایی نکردند و از آنجایی که خانواده، جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی و فعالان مدنی تنها حامی من بودند و با وجود نگرانی‌شان از حال وخیم من که درخواست پایان اعتصاب غذای من را داشتند و بنده بنا فقط به احترام به درخواست مکررشان از امروز ۲۸ اردیبهشت خورشیدی، به اعتصاب غذای خود پایان می‌دهم، ولی کماکان بر خواسته‌ها و مطالبات قانونی خود پافشاری می‌کنم و از همه کسانی که من را تنها نگذاشتند و نگران حال من بودند، سپاسگزارم».

آقای محمدی به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست “قاضی صلواتی” به تحمل ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد.

بر اساس گزارشاتی که کمپین پیش‌تر دریافت کرده‌بود، “برزان محمدی” فرزند احمد و اهل روستای گوشخانی سروآباد به دلیل شرکت در اعتراضات مردادماه ۹۷ در تهران به زندان محکوم شده و گزارش شده بود که آقای محمدی در زمان رسیدگی به پرونده و مراحل دادرسی‌اش از حق داشتن وکیل محروم مانده بود.

حکم ۶ سال حبس تعزیری برزان محمدی بعدتر در یک دادگاه تجدیدنظر در استان تهران در روز دوشنبه ۶ اسفند ۹۷ به سه سال و نیم کاهش یافت.

بیشتر بخوانید:

علیرضا شیرمحمدی، زندانی سیاسی محبوس در زندان فشافویه کشته شد

تداوم اعتصاب غذای برزان محمدی زندانی سیاسی محبوس در زندان فشافویه به دلیل عدم توجه به خواسته‌هایش

پایان اعتصاب غذای برزان محمدی زندانی سیاسی محبوس در زندان فشافویه+فایل صوتی

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید