آنیشا اسدالهی از سلول انفرادی به بند زنان زندان اوین منتقل شد

آنیشا (مریم) اسدالهی، فعال مدنی از بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات مستقر در زندان اوین به بند زنان در این زندان منتقل شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۸، آنیشا اسدالهی، فعال مدنی که روز سه‌شنبه ۲۸ خردادماه، در تهران بازداشت و به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات مستقر در زندان اوین منتقل شده‌بود، به بند زنان زندان اوین منتقل شد.

علی اسدالهی برادر این معلم زبان و فعال مدنی در توییتر خود خبر از این انتقال داده‌است.

پدر و مادر خانم اسدالهی، روز پنج‌شنبه ۳ مردادماه ۹۸ پس از ۳۸ روز توانسته‌بودند اولین ملاقات کابینی را با فرزندشان داشته باشند.

آنیشا اسدالهی، از بازداشت‌شدگان روز جهانی کارگر بود که روز شنبه ۱۴ اردیبهشت با قرار کفالت به طور موقت آزاد شده‌بود، اما دوباره توسط نیروهای وزارت اطلاعات در محل کار خود بازداشت شد.

ماموران امنیتی ساعت ۲۱:۳۰ سه‌شنبه ۲۸ خرداد، او را در خیابان کمیل تهران در محل کار خود بازداشت و به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات مستقر در زندان اوین منتقل کردند.

یک منبع آگاه به کمپین گفته‌بود: «پس از بازداشت خانم اسدالهی، ۱۲ نفر از نیروهای اطلاعاتی به همراه وی به منزل برادرش رفته و در غیاب او درب منزل را بازکرده، خانه را مورد تفتیش قرار داده و وسایل شخصی برادرش از جمله چند لپ‌تاپ و هارد اکسترنال را با خود بردند. سپس نیروهای امنیتی به منزل آنیشا رفته، آنجا را نیز مورد بازرسی قرار داده و لوازم ایشان را نیز ضبط کردند».

خانم اسدالهی پیش‌تر در روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ برابر با اول ماه می، به همراه تعداد دیگری از شرکت‌کنندگان در تجمع روز جهانی کارگر در مقابل ساختمان مجلس در تهران بازداشت و روز شنبه ۱۴ اردیبهشت با قرار کفالت به صورت موقت آزاد شده‌بود.

روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ برابر با اول ماه می، روز جهانی کارگر، گروهی از کارگران، بازنشستگان و جمعی از شهروندان در گروه‌های مختلف در پی فراخوان سندیکای کارگران شرکت واحد، گروه اتحاد بازنشستگان، کمیته هماهنگی و دانشجویان در مقابل مجلس شورای اسلامی حضور یافتند. این اجتماع با دخالت نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد و خانم اسدالهی به همراه شماری از شهروندان بازداشت شد.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید