بازداشت چند فعال سیاسی در مقابل دادگاه انقلاب مشهد

روز یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸، دست‌کم ۱۰ فعال مدنی و سیاسی که قصد داشتند یک تجمع اعتراضی در مقابل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد برگزار کنند، از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان‌های نامعلومی منتقل شدند.

این شهروندان بنا بر اطلاعیه‌ای که از سوی گروه موسوم به ۱۴ تن در اعتراض به صدور حکم ۱۳ سال زندان کمال جعفری یزدی، یکی از امضاء کنندگان این بیانیه منتشر شده‌بود، هم‌زمان با برگزاری دادگاه تجدیدنظر آقای جعفری یزدی، در مقابل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد گرد هم‌ آمده بودند که شماری از آن‌ها بازداشت شدند.

گروه بیانیه موسوم به ۱۴ تن اخیرا با انتشار اطلاعیه‌ای در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده بود؛ “همزمان با برگزاری دادگاه آقای جعفری در مقابل ساختمان این دادگاه حاضر شده و اعتراض خود را نسبت به احکام ناعادلانه سیستم قضایی علیه منتقدین نشان خواهند داد.”

برخی منابع می گویند: «هاشم خواستار، جواد لعل محمدی، محمد حسین سپهری، محمد نوری زاد، عبدالرسول مرتضوی، غلام‌حسین بروجردی، مرتضی قاسمی، حوریه فرج‌زاده طارانی، فاطمه سپهری و پوران ناظمی جزو بازداشت شده‌ها هستند.»

هم‌زمان، خبرگزاری فارس، وابسته به نهادهای اطلاعاتی از بازداشت چند شهروند در مشهد خبر داده‌ و گفته “این افراد از عناصر ضد نظام هستند که در محفلی در مشهد در حال طراحی اغتشاش و ایجاد ناامنی بوده‌اند.”

فارس نوشته‌است: «دستگیرشدگان از شهرها و نقاط مختلف کشور برای طراحی و ایجاد اغتشاش و ناامنی به‌ مشهد سفر کرده و در یک محفل حضور داشتند که دستگیر شدند.»

زرتشت احمدی راغب، محمد رضا بیات، کمال جعفری یزدی، سید هاشم خواستار، محمد حسین سپهری، گوهر عشقی، حوریه فرج زاده، محمد کریم بیگی، جواد لعل محمدی، محمد ملکی، محمد مهدویفر، رضا مهرگان، محمد نوریزاد و عباس واحدیان شاهرودی، ۱۴ نفری هستند که با امضای بیانیه ای مشترک خواستار عزل علی خامنه ای از رهبری شده اند.

 

۱ دیدگاه

  1. طی ملاقات حضوری ما، خانواده آقای هاشم رجایی (بازداشت شده در تاریخ ۹۸/۵/۲۰) امروز (۹۸/۶/۲۱) با ایشان در زندان وکیل آباد مشهد داشتیم مواردی مطرح نمودند که بعضاً با آنچه در شبکه های اجتماعی و سایتهای خبری منتشر گردیده مغایرت دارد.
    ایشان موکداً هرگونه ارتباط با جریانهای برانداز نظام و مخالف رهبری را تکذیب نمودند، همچنین اظهار داشتند اعتراض ایشان به شرایط بد اقتصادی مردم و از سر دلسوزی بوده که ارتباط دادن نادرست ایشان با جریانهای برانداز نظام و مخالف رهبری این اهداف را تحت الشعاع قرار داده است.
    ضمن موافقت کامل با اظهارات ایشان درخواست داریم از هر گونه ذکر و انتشار نام ایشان به عنوان حامی و تایید کننده بیانیه های سیاسی اخیر اجتناب گردد.

    خانواده رجایی

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

چهار × 5 =