تعیین زمان برگزاری دادگاه آنیشا اسداللهی از بازداشت‌شدگان روز جهانی کارگر

پس از مراجعه روز گذشته آنیشا (مریم) اسدالهی از بازداشت‌شدگان روز جهانی کارگر به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، زمان رسیدگی به اتهامات وی تعیین شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، بر اساس ابلاغیه صادر شده، آنیشا اسداللهی، برای روز چهارشنبه اول آبان‌ماه به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران احضار شده‌است.

این فعال مدنی در روز دادگاه باید در مقابل اتهامات «اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت ملی»، «تبلیغ علیه نظام» و «اخلال در نظم و آسایش عمومی» از خود دفاع کند.

پیش‌تر مقامات قضایی به صورت تلفنی از وثیقه‌گذار خانم اسداللهی، خواسته‌بودند که روز شنبه ۱۳ مهرماه برای دریافت احضاریه کتبی به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران مراجعه کند.

آنیشا (مریم) اسدالهی، از بازداشت‌شدگان روز جهانی کارگر در خردادماه برای دومین بار در سال جاری توسط مأموران وزارت اطلاعات بازداشت‌ و روز سه‌شنبه ۱۵ مردادماه ۱۳۹۸، با تأمین قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی و به‌صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی از بند زنان زندان اوین آزاد شد.

این مدرس زبان، پیش‌تر در تاریخ ۱۱ اردیبهشت برابر با اول ماه می، به همراه تعداد دیگری از شرکت‌کنندگان در تجمع روز جهانی کارگر در مقابل ساختمان مجلس در تهران بازداشت‌شده بود.

آنیشا اسدالهی، از بازداشت‌شدگان روز جهانی کارگر روز شنبه ۱۴ اردیبهشت با قرار کفالت به صورت موقت آزاد شد، اما دوباره توسط نیروهای وزارت اطلاعات در محل کار خود بازداشت شد.

ماموران امنیتی ساعت ۲۱:۳۰ سه‌شنبه ۲۸ خرداد، او را در خیابان کمیل تهران در محل کار خود بازداشت و به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات مستقر در زندان اوین منتقل کردند.

یک منبع آگاه به کمپین در رابطه با بازداشت دوباره خانم اسدالهی گفته‌بود: «پس از بازداشت خانم اسدالهی، ۱۲ نفر از نیروهای اطلاعاتی به همراه وی به منزل برادرش رفته و در غیاب او درب منزل را بازکرده، خانه را مورد تفتیش قرار داده و وسایل شخصی برادرش از جمله چند لپ‌تاپ و هارد اکسترنال را با خود بردند. سپس نیروهای امنیتی به منزل آنیشا رفته، آنجا را نیز مورد بازرسی قرار داده و لوازم ایشان را نیز ضبط کردند».

روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ برابر با اول ماه می، روز جهانی کارگر، گروهی از کارگران، بازنشستگان و جمعی از شهروندان در گروه‌های مختلف در پی فراخوان سندیکای کارگران شرکت واحد، گروه اتحاد بازنشستگان، کمیته هماهنگی و دانشجویان در مقابل مجلس شورای اسلامی حضور یافتند. این اجتماع با دخالت نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد و خانم اسدالهی به همراه شماری از شهروندان بازداشت شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید