حشمت طبرزدی دبیر کل جبهه دموکراتیک ایران آزاد شد

حشمت اله طبرزدی، فعال سیاسی و دبیر کل جبهه دموکراتیک ایران که روز گذشته در پی حضور در گردهمایی با عنوان «میتینگ پارک لاله»، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌بود، آزاد شد.

حشمت طبرزدی، روز سه‌شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸، از سوی نیروهای امنیتی در مسیر پارک لاله از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و پس از چند ساعت آزاد شد.

تلگرام روابط عمومی جبهه دموکراتیک ایران در این خصوص نوشته‌است که آقای طبرزدی در مسیر رفتن به محل برگزاری تجمع از سوی چند لباس شخصی همراه با خشونت بازداشت و پس از چند ساعت‌ آزاد شد.

بر اساس فراخوانی که پیش‌تر از سوی جبهه دموکراتیک ایران با شعار “نه به فقر، نه به جنگ و نه به دیکتاتوری” در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود از مردم خواسته‌شده بود که در روز سه‌شنبه ۲۱ آبان در میتینگ پارک لاله حضور یابند.

حسین طبرزدی فرزند حشمت اله طبرزدی در گفتگوی با کمپین از بازداشت پدرش در این روز خبر داده‌بود: «پدرم طی روزهای گذشته به همراه دوستانشان قرار بود در میتینگ پارک لاله شرکت داشته باشد که متأسفانه از ظهر امروز از وضعیت ایشان اطلاعی نداریم و به‌احتمال بسیار فراوان  توسط نیروهای امنیتی بازداشت‌شده است.»

چهار تن از اعضای مادران پارک لاله به نام‌های ژیلا مکوندی، عشرت بستجانی، زهرا رفیعی و راحله راحمی پور نیز در روز سه‌شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ در پی حضور در گردهمایی پارک لاله، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند که هنوز خبری از آزادی آن‌ها منتشر نشده‌است.

علی رستمی یکی دیگر از افرادی است که بازداشت او تایید شده‌است و کماکان در بازداشت به‌سر می‌برد.

طی روزهی اخیر شماری از اعضای جبهه دموکراتیک ایران در رابطه با برگزاری میتینگ پارک لاله به نهادهای امنیتی احضار یا بازداشت شدند.

برخی از اعضای این جبهه، طی تماس تلفنی جهت پاسخگویی به نهادهای امنیتی در استان‌های تهران، البرز، فارس، خراسان رضوی و استان مرکزی احضار شدند. در این تماس‌های تلفنی که با تهدید همراه بوده است از اعضای جبهه دموکراتیک خواسته‌شد تا از حضور در میتینگ پارک لاله که قرار بود در روز ۲۱ آبان ماه در پارک لاله تهران برگزار شود، خودداری به عمل آورند.

محمدرضا خسروی، پرویز سفری، سید محمد میر سلطانی، محمد رضا خوانساری و بابک صفری طی تماس تلفنی به ستاد خبری اداره اطلاعات استان البرز، ابراهیمی حسن‌زاده به ستاد خبری استان فارس، امیر مسعود اکبرآبادی به ستاد خبری استان مرکزی و منصور فرجی، اسماعیل مفتی زاده و حشمت اله طبرزدی به نهادهای امنیتی در تهران احضار شدند. همچنین مأموران امینی شهر یونسی از توابع بجستان استان خراسان از سفر هاشم امینی برای حضور در میتینگ پارک لاله ممانعت به عمل‌آورده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید