جلسه رسیدگی به اتهامات سیامک میرزایی برگزار شد

siamak mirzaei-kampain.info

جلسه رسیدگی به اتهامات سیامک میرزایی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشار بدون حضور وی برگزار شد. این فعال ترک (آذربایجانی) در حال گذراندن چهارمین ماه از دوران تبعید یک ساله خود در شهرستان قائن است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸، جلسه رسیدگی به اتهامات سیامک میرزایی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی افشار ایمانی بدون حضور وی برگزار شد.

بر اساس این گزارش، علیرغم این که روز جمعه ۷ تیر ماه ۹۸ دوران محکومیت سه ساله آقای میرزایی به‌پایان می‌رسید، وی روز چهارشنبه ۵ تیر ۹۸ در شعبه ششم دادسرای اوین، با اتهام تازه “تبلیغ علیه نظام” روبرو و وثیقه ۳۰ میلیون تومانی برای او از سوی بازپرس شعبه صادر شد. در آن زمان علیرغم تأمین وثیقه از سوی خانواده آقای میرزایی، دستگاه امنیتی و قضایی با آزادی وی مخالفت کرده و این زندانی سیاسی در اعتراض به این موضوع و انتقالش به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات دست به اعتصاب غذا زده بود.

مصادیق اتهامی آقای میرزایی در این پرونده، «نگارش نامه‌ای سرگشاده برای دادستان شهرستان بهارستان تهران مبنی بر تعدی و تخلفات ضابطین امنیتی از وظایف قانونی و عدم اختیارات مسئولین قضایی در برابر کارشکنی و اعمال خودسرانه ضابطین امنیتی، تماس تلفنی متهم با آقای عباس لسانی، نگارش مقالاتی در ارتباط با حقوق اتنیک های ایران و حمایت از آموزش به زبان مادری، اعلام حمایت سازمان عفو بین‌الملل از ایشان، اعلام حمایت رسانه‌های ترکی، فارسی و حقوق بشری از ایشان، اعتصاب غذای در زندان عنوان‌شده است.»

عصر روز یکشنبه ۶ مرداد ۹۸، آقای میرزایی از زندان اوین به کلانتری ۱۱ سلطان آباد شهرستان بهارستان برای تصمیم‌گیری به‌حکم تبعیدش در شعبه اول دادگاه انقلاب این شهر منتقل شده بود.

روز سه شنبه ۸ مرداد ۹۸،  این شهروند جهت گذران حکم یکسال تبعید خود به شهر قائن منتقل شده بود.

این زندانی سیاسی با دستور مستقیم مراجع قضایی-امنیتی و با تغییر محل تبعید از طبس به قائن منتقل شد.

آقای میرزایی در تاریخ بیست‌ و چهارم تیرماه ۹۵ ، توسط ماموران اداره اطلاعان در شهرستان پارس آبادمغان اردبیل بازداشت و جهت بازجویی به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات مستقر در زندان اوین منتقل شد.

این زندانی سیاسی پس از گذراندن ۱۲۰ بازجویی در بند ۲۰۹، در تاریخ ۲۲ آبان همان سال به بند عمومی زندان اوین منتقل شد.

او در سال ۹۵ پس از اتمام دوره ۴ ماهه بازداشت خود نیز در حالی که آماده تودیع وثیقه یک میلیارد تومانی جهت آزادی موقت بود به دستور کارشناسان امنیتی اوین، از این حق قانونی خود محروم شده‌بود.

میرزایی پس از انتقال به بازداشتگاه اوین تهران به “تبلیغ علیه نظام” تفهیم اتهام شد، او بعدها به اتهام “تشکیل گروه و جمعیت به قصد برهم زدن امنیت کشور” در دادگاه انقلاب بهارستان به ریاست قاضی حسنی طی دادنامه‌ای ۶ صفحه‌ای به ۱۰ سال زندان و دو سال تبعید به شهرستان طبس محکوم شد.

شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران به ریاست قاضی طباطبایی با مقارن ندانستن مجازات به اتهام انتسابی حکم بدوی را به سه سال حبس تعزیری و یک سال تبعید به شهر طبس تقلیل داد.

آقای میرزایی متولد ۱۳۵۹ در مغان فارغ التحصیل مهندسی تولیدات دامی و از دانشجویان ستاره داری است که درسال ۸۹ جهت ورود به مقطع فوق‌لیسانس منع تحصیل شده است.

وی پیش از این در سال‌های ۸۵، ۸۶، ۸۹ و ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در مراجع قضایی مربوطه چندین نوبت مورد محاکمه قرار گرفته است.

آقای میرزایی در سال ۹۰ با طرح دو شکایت جداگانه‌ و در مجموع  به ۵ سال حبس محکوم شده بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

خروج از نسخه موبایل