تداوم بازداشت مهرداد شیخی در بازداشتگاه اطلاعات اردبیل

مهرداد شیخی، شهروند ساکن اردبیل، روز چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه، پس از حضور برای ارائه دفاعیات خود در شعبه دوم دادگاه انقلاب این شهر بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات اردبیل منتقل‌شده است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی،  روز دوشنبه ۲۳ دی ماه ۱۳۹۸، آقای شیخی طی تماس کوتاه تلفنی با خانواده از ادامه بازداشت خود در بازداشتگاه اداره اطلاعات اردبیل خبر داده است.

بر اساس این گزارش، آقای شیخی برای ساعت ۹ سی دقیقه روز چهارشنبه ۱۸ دی، به شعبه دو دادگاه انقلاب اردبیل به ریاست قاضی مهدوی برای ارائه دفاعیات خود بابت اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» احضار شده بود و پس از حضور در دادگاه، علیرغم پیگیری‌های مکرر خانواده خبری از وی در دست نبود.

به گفته منابع آگاه به کمپین، ظهر روز ۲۳ آبان ۱۳۹۸، این شهروند طی تماس کوتاه تلفنی که با خانواده داشته از بازداشتش در بازداشتگاه اداره اطلاعات شهرستان اردبیل خبر داده و از خانواده خواسته که برای تحویل اتومبیلش به دادسرای اردبیل واقع در شهرک زرناس مراجعه کنند، پس از سؤال خانواده از علت و دلایل بازداشت، تلفن آقای شیخی ناگهان قطع‌شده و خانواده پاسخی در این خصوص از سوی ایشان نتوانستند دریافت کنند.

مهرداد شیخی ساکن اردبیل ۲۹ آبان‌ماه ۹۸ در منزل پدری خود از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و پس از ۱۱ روز با سپردن وثیقه ۳۰ میلیون تومانی به صورت موقت آزاد شده‌بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید