بهاره هدایت در شعبه ۴ بازپرسی اوین برای تفهیم اتهام به سر می‌برد

Bahare Hedayat-campain.info

بهاره هدایت، دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی دانشگاه تهران و سخنگوی شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت و فعال زنان، در شعبه ۴ بازپرسی اوین برای تفهیم اتهام به سر می‌برد.

در روز دوشنبه ۲۱ بهمن‌ماه ۱۳۹۸، بهاره هدایت، پس از تماسی که طریق حراست دانشگاه تهران با وی گرفته شد، به مدت یک روز ناپدید شد. به گزارش‌های رسیده از شبکه‌های اجتماعی و برخی وب سایت‌های حقوق بشری، این فعال سیاسی ساعاتی پیش در تماسی که با همسر خود «امین احمدیان» گرفت اعلام کرد که به شعبه ۴ بازپرسی اوین برای تفهیم اتهام برده شده است. چندی پیش بهاره هدایت “در توییتی از احضار خود به نهاد امنیتی در روز چهارشنبه هفته جاری خبر داده بود.”

این فعال دانشجویی در دی ماه سال ۱۳۸۸ بازداشت و پس از چند ماه نگهداری در بند ۲۰۹ زندان اوین به ۷ سال و نیم حبس محکوم شده بود. این زندانی سیاسی بار دیگر و در سال ۱۳۸۹ به اتهام نگارش نامه‌ای از زندان به شش ماه حبس دیگر محکوم شد.

پس از به پایان رسیدن این دوره نیز «بهاره هدایت» مجبور به تحمل دو سال حکم تعلیقی وی که در سال ۱۳۸۵ صادر شده بود، شد. این فعال سیاسی و دانشجویی در حالی بیش از هفت سال از حبس خود را گذراند که کمتر از یک سال از زندگی مشترکش با «امین احمدیان» که او نیز از فعالان دانشجویی و عضو شورای مرکزی ادوار تحکیم است می‌گذشت.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

پنج × پنج =