احضار سیروان حسین پناهی فعال مدنی به ادارە اطلاعات دهگلان

«سیروان حسین‌پناهی» فعال مدنی کُرد، صبح روز سه‌شنبه ۹ تیرماه، به اداره اطلاعات شهرستان «دهگلان» احضار شد. گفته شده او به علت “شرکت در تجمع اعتراضی و حمایت از نسرین ستوده”، احضار شده است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، این زندانی سیاسی سابق به مدت دو ساعت از سوی بازجویان اداره اطلاعات شهرستان «دهگلان» مورد بازجویی قرار گرفته است.

گفته شده در این بازجویی، درباره حضور او در مقابل کانون وکلای دادگستری تهران و حمایت از نسرین ستوده وکیل دادگستری متحصن که به تازگی به اعتراض خود پایان داده پرسش شده است.

«سیروان حسین‌پناهی» که از جمله فعالان مدنی در کردستان و از زندانیان سیاسی سابق در زندان سنندج به شمار می‌رود، روز سه‌شنبه ۵ خردادماه ۱۳۹۴، به همراه چند تن دیگر از فعالان کُرد، با حضور در مقابل «کانون وکلا دادگستری تهران» حمایت خود را از خواسته‌های قانونی «نسرین ستوده» اعلام کرده بودند.

آنها نسبت به “سلب حق کار یک شهروند” اعتراض کرده و ایستادگی «نسرین ستوده» را در “دفاع از حقوق پایمال شده دگراندیشان، محرومان و حذف‌شدگان جامعه” ارج نهادند.

«سیروان حسین پناهی» ۲۷ ساله تاکنون چند بار دیگر توسط ماموران اطلاعات بازداشت شده است. این فعال مدنی پیش‌تر در ۲۰ دی‌ماه ۱۳۹۱، از سوی نیروهای لباس شخصی وزارت اطلاعات در منزل پدرش در روستای «قروچای» از توابع شهرستان «دهگلان» دستگیر شده بود.

او دو ماه در بازداشتگاه «اداره اطلاعات سنندج» تحت بازجویی قرار گرفت و بعدها در «دادگاه انقلاب سنندج» به تحمل ۷ ماه حبس محکوم شد.

«سیروان حسین پناهی» خواهرزاده «انور حسین پناهی» دیگر فعالان مدنی کُرد است که در سال گذشته پس از سپری کردن ۶ سال حبس، با قید وثیقه و همچنین تبعید به خارج از محل زندگی خود، از «زندان مرکزی سنندج» آزاد شد و هم‌اکنون در تبعید و در خارج از «کردستان» به ‌سر می‌برد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید